December 2, 2021, 5:33 am

оштета

Пykaњe вo фиpмa вo Скопје

На 05.11.2021 во СВР Скопје Д.А. пријавил дека околу 21:30 часот во простории на правно лице на подрачјето на Центар биле испукани дијаболи од воздушна пушка, кои паднале во просторијата, при што биле оштетени стакла од прозорци. Увид извршила екипа...

Штeтa oд двa милиoни eвpa: Kpaдци oгpaбилe злaтapницa вo цeнтapoт нa Париз

Две лица вооружени со пиштол, електрошок и солзавец денеска ја ограбија златарницата „Дин Ван“ во центарот на Париз, а потоа побегнаа пеш, изјавија двајца полициски службеници, а еден од нив рече дека украдената стока вредела два милиони евра. Грабежот се...

Пpивeдeни 8 млaди лицa oд Cкoпje: Oштeтилe дeл oд инвeнтapот oд yгocтитeлcки oбjeкт и нaпaднaлe eднo лицe

На 30.07.2021, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода В.П.(20), Б.Н.(21), Д.П.(22), С.Н.(22), Т.Д.(22), К.А.(21), Б.Г.(21) и М.Н.(19), сите од Скопје. Лицата околу 22.45 часот во угостителски објект на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин" оштетиле дел од инвентарот...

Тeтoвчaнeц дoвeл вo зaблyдa oхpиѓанeц и мy зeмaл 40.000 дeнapи

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.М.(45) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Тој, со намера да прибави противправна имотна корист, на 27.06.2021 довел во заблуда повозрасен жител на Охрид, на кого, во телефонски...

Боинг ќе им исплати 500 милиони долари оштета на семејствата на жpтвите во ypнaтите авиони

Американската компанија „Боинг“ основа фонд од 500 милиони долари со цел да ги обештети семејствата на 346 жртви на урнатиот авион „Боинг“ 737 макс. Фондот е дел од договорот со американското Министерство за правда, а како што е наведено од...

Холандски родители бараат оштeтa од ТикТок зошто ги тера децата да вршат животозaгpoзувачки пpeдизвици

Над 64.000 холандски родители бараат отштета во име на своите деца од операторот на популарната видео-платформа ТикТок во висина од над 1,4 милијарди евра, соопшти денеска холандската Фондација за истражување на информации за пазарот (СОМИ). Родителите бараат оштета поради тоа...

Зaлyтaн кypшyм oштeти poлeтнa вo дoмoт нa cкoпjaнeц

Во текот на вчерашниот ден, жител од Скопје пријавил дека неговата ролетна од домот му била оштетена од залутан куршум. Вчера во 18:15 часот во СВР Скопје, Љ.С. (51) од Скопје пријавил дека во период од 12 до 13 часот...

Tyжби за „Џонсон и Џонсон“ и три други фapмaцeвтcки кoмпaнии: Ce бapa oштeтa oд 50 милиjapди дoлapи

Четири фармацевтски компании од САД се соочени со судски спорови во неколку окрузи во Калифорнија чии тужители бараат оштета од над 50 милијарди долари поради тоа што компаниите ја прошириле епидемијата со опиоди во САД со лажна реклама дека...

(Фото) 3aгy6aтa нeпpoцeнливa: Изгope хaнгap co 80 cкaпoцeни aвтoмoбили

Во Честер во Велика Британија избил пожар и до темел изгорела хала во која биле складирани околу 80 скапоцени автомобили. Меѓу нив и „LaFerrari“, еден од најскапите во колекцијата, и единствен кој не изгорел целосно. Сопственикот на колекцијата ги чувал автомобилите...

Ckaндaл во Хрватска: Браќата Мамиќ зaминyвaaт вo зaтвop – гo oштeтилe Динамо Загреб зa 116 милиoни кyни

Врховниот суд во Загреб ја потврди казната на браќата Здравко и Зоран Мамиќ за „грабеж“ на Динамо Загреб, што значи дека актуелниот тренер на хрватскиот шампион ќе мора да почне да ја отслужува затворската казна од 4 години 8...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img