November 28, 2021, 6:14 pm

палмер

Палмер од Охрид: Разочapaни cme што нема решение за С Makeдонија со ЕУ, тeшkите реформи мора да продолжат, изјави

САД се разочарани што прашањето за С Македонија и Албанија за почеток на преговорите со ЕУ не беше решено, изјави специјалниот претставник на САД за Балканот на Метју Палмер, на првиот ден на Преспа-форумот за дијалог, кој се случува...

Палмер со ocтpa порака до власта, кога лидерите kpaдат од граѓаните ја нарушуваат правдата

Заменик помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер, зборуваше на Форумот за дијалог во Преспа за лидерите кои крадат од граѓаните. - Кога политичките лидери крадат од граѓаните, нивната земја го крши владеењето на правото, го забавува економскиот раст, ја...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Швајцарците ги поддржуваат сертификатите за Ковид според првична анкета по референдумот

Швајцарците на референдум го поддржаа законот на кој се засноваат сертификатите за Ковид и се применуваат други ограничувања со...
- Advertisement -spot_img