October 28, 2021, 5:17 am

парагвај

Нajгoлeмaтa зaплeнa нa kokaин вo иcтopиjaтa нa Пapaгвaj – дpoгaтa билa cкpиeнa вo мaгaцин зa шeќep

Парагвајската полиција заплени над 3,4 тони кокаин во близина на главниот град Асунсион денес, а дрогата била скриена во магацин за шеќер. Ова е најголемата заплена на дрога во историјата на Парагвај, додаде полицијата, пренесува Танјуг. Директорот на полицијата Луис Аријас...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...
- Advertisement -spot_img