October 27, 2021, 10:55 am

пари

Во автобус заборавила торба со 40.000 евра – вработените и ги вратиле парите

Жена во Нимес, Франција, град на југот на земјата, сигурно била во голем шок кога дознала дека во автобусот во моментот на негрижата оставила торба со 40.000 евра. Благодарение на чесноста на вработените во автобуската компанија, таа сега е повикана...

Кои луѓе се посреќни, оние со повеќе пари или повеќе време?

Немам сега време за тоа или немам доволно пари за да го купам тоа. Две фрази што често пати ги слушаме или изговараме, но дали некогаш сме го поставиле прашањето – што е поважно времето или парите? Некои ќе...

3 хороскопски знаци кои ќе имаат многу пари

Астролозите истакнуваат дека август ќе биде поволен месец за многу хороскопски знаци. Нè очекуваат многубројни авантури, патувања, нова љубов, но само 3 хороскопски знаци ќе имаат одлична можност да привлечат пари. Откријте кои хороскопски знаци ќе ја подобрат својата...

Македонски фирми со НУЛА вработени свртеле 150 милиони евра

Ги има околу 2000 во Македонија. Овие македонски фирми во 2020 година акумулирале вкупен приход од неверојатни 150 милиони евра. Заедничко на сите нив им се неколку работи – сите тие имаат верувале или не „0” вработени, второ и без...

Oдзeмeни 148.000 eвpa нa македонски дpжaвjaнин нa пpeминoт Пpeшeвo-Тaбaнoвцe

На 72-годишен државјанин на Македонија на граничниот премин Прешево-Табановце трајно му се одземени 148.000 евра, што српските цариниците ги пронајдоа во автомобилот „Мерцедес“ со германски таблички со кој од Германија патувал во Македонија за време на викендот, јави дописникот...

Нова одлука на Владата: 1.500 денари ќе смее да потроши министер за работен ручек

Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска од Валандово порача дека со Одлуката на Владата за ограничување на користење на угостителски услуги за функционерите нема повеќе расипничко трошење...

Дeтaли зa вчepaшнaтa пoлициcкa akциja вo Грчец и Гaзи Бaбa: Пeттe глaвни вo бeгcтвo, мeѓy yaпceнитe eдeн maлoлeтник, oдзeмeни пoвeќe oд 80 илjaди eвpa...

Осум лица, од кои едно малолетно лице се приведени после акцијата за трговија со дрога. После претресот на 9 места на криминалната група во Гази Баба, се одземени повеќе од 80 000 евра, над 300 000 денари и 500...

Heoфициjaлнo – дeтaли oд пoлициcкaтa akциja вo Грчец и Гази Баба: Пpивeдeни нaд 20 лицa, зaплeнeтa e дpoгa, пapи, aвтoмoбили, мoбилни тeлeфoни..

Во тек е полициска акција во Грчец и Гази Баба, потврдија за Плусинфо од Министерството за внатрешни работи. Акцијата ја води Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Скопје во координација со МВР. Неофицијално, според извори од истрагата е...

(Видео) Гoлeмa пoлициcкa akциja вo Шпанија: Bo Мадрид пaднa нajгoлeмaтa нapko-6aндa, зaплeнeти лyкcyзни aвтoмобили, дpoга, пapи, opyжje..

Шпанската полиција уапсила 12 члена на најголемата нарко-банда во Мадрид и запленила автомобил „ферари“ вреден 250.000 евра и цел арсенал огнено оружје, како и јапонски меч, соопшти денеска полицијата. Како што се наведува, во серија рации биле запленети три ками,...

(Фото) Cвaтoвитe нa Цеца нe ги штeдaт пapитe: Eвe штo ќe дoбиe cинoт нa cpпcкaтa пejaчкa co македонско потекло во миpaзoт вpeдeн 250 илjaди...

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ која е бремена од своето момче Мирко Шијан кој е син на познатата српска пејачка Гоца Божиновска која има потекло од Македонија во мираз ќе добие стан во луксузниот комплекс во Нов Белград. Имено...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Мириса на Слобода: Нова песна на „Бизи“ која го нajaвува пaдoт на peжимот

„Мириса на слобода“, ова е името на новата песна на македонскиот рапер Бизи со која се најавува крајот на...
- Advertisement -spot_img