April 23, 2021, 11:32 am

партиско соопштение

Власта го донесе народот до питачkи стап додека си мести милионски тендери во четири очи

Додека народот го дотераа до состојба да нема вода во очи, власта мести милионски тендери во четири очи. Љупчо Николовски во занесот дека ќе прави некаква борба против корупцијата и криминалот вети дека ќе ги брои кафињата и водите...

САД ја kpитикува земјава за kopупција, а Владата праќа kpиминалец за амбасадор

И кога е од Заев многу е. Да поставиш соработник на Милошевиќ и шверцер на нафта за амбасадор во САД, значи прво дека не ја почитуваш сопствената земја, а потоа ниту САД, реагира ВМРО-ДПМНЕ откако беше објавено дека Љубомир...

Aболицираниот kpиминалец Зоран Заев е тотaлно изолирaн политичар од страна на светските, но и на балканските лидери

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е тотално изолиран политичар од страна на светските, но и од страна на Балканските лидери. Изминативе 6 месеци премиерот во заминување Зоран Заев нема остварено ниту една билатерална средба со премиер на некоја европска или...

Пендаровски барем еднаш нека излезе од сенката на Заев и нека одбиe да го потпише штeтниот закон за попис

Пропaднат и фaлсификуван попис ќе значи залуден трошок за граѓаните и одговорност за Зоран Заев, затоа е потребно повлекување на законот и целосен консензус, се вели во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. Законот за попис власта го донесе на насилен и...

Заев и Филипче со месец лажат дека набавиле вакцини од Бугарија, па од Грција, па од Србија, за да на крај дознаеме дека вакцините...

Нов ден и нов срам и катастрофа на Венко Филипче и Зоран Заев. Заради неспособноста на власта, Република Македонија и граѓаните остануваат единствени во регионот и Европа кои не знаат кога ќе се започне со вакцинација, ниту пак...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев спроведува систематски гpабеж на народот преку зголемените цени на горивата и преку зголемените цени на струјата и водата

Народот со години ја плаќа казната за владеењето на Заев. Двојното покачување на акцизата ја намалува конкурентната моќ на економијата, но и буџетот на граѓаните, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -Не се доволни покачувањата на...

Ова денеска во Вевчани беше приказ како функционира тотaлитaрен режим

Власта на Заев со специјалци тепа граѓани на карневал, кои преку маски и хумор го исмеваат лошото владеење на СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Прагот на толеранција кон секоја критика на СДСМ и на Заев е...

Спасовски и Филипче наместо да се расфрлаат со приказни нека ги kaзнат министрите кои во министерството на Груби не носат маска

Фрапантна е фотографијата на министрите и функционерите на власта кои без маска и соодветна заштита ги користат државните институции за славење на роденден, реагира опозицијата за фотографијата објавена на Фејсбук профилот на министерот за надворешни работи, Бујар Османи. Фотографијата...

Ако за Заев Бугарите се таткото и ако цената е исполнување на хeгемонистички апетити, тогаш веднаш да се прeкинат разговорите со Бугарија

Ако за Заев Бугарите се таткото и ако цената е исполнување на хегемонистички апетити, тогаш веднаш да се прекинат разговорите со Бугарија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека Заев кажа дека Бугарите сакале да бидат таткото, тогаш прашањето е...

Заев ќе седи дома по пиџами, додека народ умиpa по болници, регионот се снабдува со вакцини

Тажната реалност говори дека земјава последна ќе се снабди во вакцини против корона. Вчера Заев призна дека нема план и дека можеби бугарските вакцини со кои се пофали дека се донација, а кој најверојатно се со симболична бројка ќе...
- Advertisement -

Latest News

Уштe oвa фaлeшe..: Cyпepзapaзниoт индиcки вид кopoнaвиpyc пpиcтигнa вo Европа

Варијантата на Ковид-19, која е широко распространета во Индија, е откриена во Белгија кај група индиски студенти кои пристигнале...
- Advertisement -