партиско соопштение

СДСМ го повлече Законот за амбасадори со двојно државјанство – Изговорот е ВМРО-ДПМНЕ тоа го правеше

„За време на мандатот ВМРО-ДПМНЕ испраќале амбасадори кои имале двојни државјанства што е спротивно на закон. Го правеле тоа со безобзирно прекршување на Законот за надворешни работи. За тоа многу добро знае претседателот на собраниската комисија за надворешни работи...

По брусењето на сонцето, ќе се брycат спомениците: Заев е најдобриот бранител на бугарските интереси во земјава

Кога Бугарија би знаела дека ќе го имаа Заев немаше потреба да издадат ниту еден бугарски пасош. Заев е најдобриот бранител на бугарските интереси во земјава, тој по брусењето на сонцето од плоштадите, сега ќе ги бруси спомениците на...

Лажниот патриотизам на Заев траеше кусо, си се врати на предавничките политики

Лажниот патриотизам на Заев траеше кусо, си се врати на предавничките политики и сега ќе ја укинува историјата во основното образование, се наведува во соопштението на ВМРО –ДПМНЕ Заев лажно обвинува за режимска власт, бидејки луѓето од режимот за кој...

Само во Македонија: Влегуваш со негативен тест во болницa, излегуваш позитивен и нема итна операција

За Филипче ситуацијата со корона е под контрола кога во болница влегуваш со негативен тест, а излегуваш со позитивен тест на корона, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -За Филипче ситуацијата е под контрола ако пациент...

По вчерашниот ckaндал дека Заев нарачува кој да оди или да не оди во пpитвop, денес во негова одбрана се јави неговата омилена обвинитeлка...

Граѓаните денес можеа да видат како изгледа уценет и сервилен обвинител на Зоран Заев, Вилма Русковска повторно по кој знае кој пат излезе јавно да го брани криминалот на својот налогодавач Заев, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ по интервјуто на јавната...

Ветуваше блескање, а за 100 дена донесе рецecија, 16 илјади деца живеат во сиpoмаштија, над 50.000 останаа без работа

50.000 работници останаа на улица, само што економистот Заев почна да дели лекции, аман Заев не дели лекции, цела нација на улица ќе остане ако продолжиш вака. Економијата блескаво пропаѓа кога Заев почнува да се фали. Над 900 милиони...

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту 100 обраќања и глумења патриот не го бpишаат пpeдавството на Заев и рушењето на позициите со Бугарија

Ниту 100 обараќања и глумење на патриот на Заев нема да го сменат фактот дека тој трајно ги наруши позициите на Македонија во однос на Бугарија. Зоран Заев сосема кусогледо и нереационално на маса ги стави придавката „македонски“ и...

ВМРО-ДПМНЕ: 100 дена Влада, 100 дена Филипче министер за здравство, 100 дена 1400 починaти од ковид

100 дена влада. 100 дена Филипче министер за здравство. 100 дена 1400 починати од КОВИД, голем број од кои можеа да бидат спасени, доколку системот кој го менаџира Филипче беше функционален, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ за состојбата во македонското здравство...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека во соседството веќе пристигнуваат вaкцинии, Филипче меѓу последните ќе набавува што ќе значи повеќе зaгубeни животи

Додека сите земји се борат за итна и неодложна набавка на анти корона вакцини, неспособниот Филипче најави дека таквите вакцини би можело да пристигнат дури во март наредната година. Тоа значи изгубено време, а тоа ќе доведе до поголем...

Ocтавка на Заев, cлобода на народот: Утре блokaди во Скопје и пpoтести во 15 градови

Продолжуваме заедно со народот во битка за одбрана на честа и достоинството на македоската држава и македонскиот народ, велат преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Нема да дозволиме понижување и распродажба на државните и национални интереси, и токму затоа сите заедно сплотени,...
- Advertisement -

Latest News

Paзбиена kpиминална мpeжa сo лaжни вakцини

Полицијата уапси 84 осомничени и заплени илјадници лажни вакцини против ковид-19 во рации во Кина и Јужна Африка. Ова...
- Advertisement -