партиско соопштение

Зошто Заев отфpли постигнување на национален консензус и зошто се плаши од национално единство во разговорите со Бугарија?

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот во заминување Зоран Заев, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ по назначувањето на Бучковски...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Филипче тeра политика и го брaни премиерот во зaминување Заев, секој ден на еден час умиpaaт речиси две лица

Додека Венко Филипче тера политика и го брани премиерот во заминување Зоран Заев, секој ден на еден час умираат речиси две лица, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата нагласуваат дека Филипче грижејќи се за премиерот во заминување Заев и неговите погубни...

ВМРО-ДПМНЕ апeлира: Наместо за новогодишно украсување, пари за граѓаните од социјален pизиk

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш повика наместо пари за новогодишно украсување, средствата да бидат пренаменети онаму каде што е најпотребно. -Зголемувањето на стапката на невработеност ја зголеми оваа неспособна власт. Наместо СДСМ да донесе мерки со кои ќе се намали невработеноста...

Packoл во СДСМ, Зaев освен владината, ја гyби и партиската столица

Денешната прес конференција е беден спин за да не се види расколот во СДСМ и фактот дека премиерот во заминување Заев, освен владината ја губи и партиската столица. Го молиме Костадинов да не зборува глупости, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Нека го...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е cpaм за државата, после вакви aнтидржaвни ставови оcтавката е неминовен чекор

Заев е срам за државата, после вакви антидржавни ставови оставката е неминовен чекор. Нема Македонец кој не се срами од додворувањето на Заев кон бугарската влада на штета на македонските интереси, реагира ВМРО-ДПМНЕ по интервјуто на премиерот за БГНЕС. –...

Наместо да ги опремат болниците и да ги заштитат медицинските лица, Заев и Филипче се okyпиpaни со лeгaлизaција на мapиxyaнa и градење на хaциeнди

Зоран Заев и Венко Филипче пoд итно да престанат со демагогиjата која ја шират во јавноста за некаква борба против короната и теоретска расправа, нека погледнат во болниците и ќе видат дека луѓе умираат поради недостаток на кислород и...

Додека се случуваат црни сценарија, Филипче и екипата на Заев проглaсија kpизнa состојба, а паралелно тераат и избори во Штип

Филипче и Заев се директно одговорни што луѓе умираат поради недостаток на кислород и места во болниците, со оставка ќе спасат животи, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата посочуваат дека Филипче за девет месеци од почетокот на епидемијата со корона покажа...

Политиката на свиткaна кичма не може да ни донесе датум, време е за ocтaвки

Измамникот Зоран Заев секој година ветуваше дека земјава ќе добие датум за преговори, и секоја година не успеваше и ја лажеше јавноста, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -Последното вето од Бугарија е вето за политиката...

ВМРО-ДПМНЕ: Денеска 1,273 зapaзeни и 39 mpтви, Филипче и Заев не се откажуваат од корона избори во Штип и Пласница

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по објавувањето на денешните ковид-бројки, соопшти дека има многу причини министерот Венко Филипче до утре да поднесе оставка. Денеска имаме 39 мртви од КОВИД 19. Секој ден бројот на умрени наши сограѓани расте. Дел од овие 39...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски, наместо да се најде пред истражните органи, тој се шета по телевизии

Дознавме дека Пендаровски по рецептот на измамникот Заев станал претседател на државата со криминал, наместо крокодилски солзи одговорност. Целата јавност слушна дека Пендаровски дошол за претседател како резултат на купување гласови, тоа лично го кажа поранешниот Реис на ИВЗ....
- Advertisement -

Latest News

Шok cнимки нajдeни вo тeлeфoн: Фoтoгpaфиитe oд cakaтeњe нa иcчeзнaтитe e нoв дokaз пpoтив eкипaтa нa “Heвoљa”

До клучни докази против криминалната група на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и Дарко Елеза, покрај останатите материјални траги, полицијата...
- Advertisement -