October 20, 2021, 4:29 pm

Патрик Валанс

Глaвниoт нayчeн coвeтник нa бpитaнcкaтa влaдa: 60 oтcтo oд пpимeнитe вo бoлница ce co двe дoзи вakцинa

Британскиот научен советник Партик Валанс изјавил денеска дека 60 отсто од луѓето примени во болница со Ковид 19 имале приеи две дози вакцини. „Ако зборуваме за бројот на луѓето кои се болница а кои имале примено две дози од вакцината,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мицкоски жecтоко му одговори на 3aeв: Hишто не си разбрал, лaжeш

Зоран Заев ништо не разбрал. Зоран Заев само ја повторува истата прес конференција од лани кога исто така лажеше дека...
- Advertisement -spot_img