October 19, 2021, 4:11 pm

пенал

Нов фудбалски рекорд – најбрзиот пенал во историјата по само 5 секунди

Во натпреварот од групата Ј во африканската зона од мундијалските квалификации меѓу Танзанија и Мадагаскар е досуден веројатно најбрзиот пенал во историјата на меѓународниот фудбал, откако судијата Масхуд Сисали покажа на белата тока за домаќините по само пет секунди. Домашните...

По долгиот и драматичен меч Италија оди во финале

Италијанските фудбалери по пенал ја победија Шпанија и се пласираа во финалето на Европското првенство. По деведесет минути, а потоа и по продолженијата, резултатот на семафорот гласеше 1: 1, по што следеа и пенали. Одлична драма беше видена во серијалот...

(Видео) Убедливо нajлoшo извeдeн пeнaл нa cитe вpeмињa

Фудбалер од Аргентина, секако тотално непознат, Гонзало Коронел, сега е во центарот на вниманието, тој го изведе најчудниот пенал во историјата на својата земја. Коронел, инаку играч на второлигашот Атлетико од Аргентина, го изведе најчудниот пенал, откако средбата во Купот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео+фото) Џони Деп на прием кај српскиот претседател Вучиќ

Холивудскиот актер Џони Деп е во посета на Србија. Заедно сосрпскиот актер Милош Биковиќ, Деп беше на прием кај...
- Advertisement -spot_img