December 8, 2021, 4:42 am

пешак

Maж пpeгaзeн нa пeшaчки пpeмин вo Дебар Маало..

Еден човек е тешко повреден откако автомобил удри во него додека преминувал пешачки премин на улицата „Орце Николов“, во близина на Министерството за одбрана. Екипа на брзата помош е на терен со повредениот. Се уште нема детали како се случила несреќата.

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Скопје: Aвтoмoбил yдpил вo пeшaк, лицeтo ce здoбилo co тeшки пoвpeди

На 10.02.2021 во 08.10 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Васил Ѓоргов" и ул.„Шарски одред" во Скопје, патничко возило „фиат типо", со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(65) од Скопје, удрило во пешакот Б.Т.(35) од Скопје. Во незгодата,...

Автомобил yдpил вo пeшaк вo Струга: Лицeтo ce здo6илo co тeшки пoвpeди..

На 09.02.2021 во 13.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на магистралниот пат с.Подмолје–Ќафасан, во населба Теферич, патничко возило „фолксваген шаран", со струшки регистарски ознаки, управувано од Х.И.(77) од с.Радолишта, струшко, удрило во пешакот С.Ј.(71) од с.Радолишта....

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Скопје: Aвтoмoбил yдpи вo жeнa, пpи штo ce здoбилa co тeшки пoвpeди

Вчера, 67-годишна жена, рано утрото беше удрена од автомобил "фолксваген" на крстосница во Скопје, при што во несреќата се здобила со тешки телесни повреди. На 08.02.2021 во 07:40 часот на крстосница од улица "Митрополит Теодосиј Гологанов" и улица "9-ти Мај", М.С.(39)...

Пешак пoвpeдeн вo cooбpaќajнa нeзгoдa вo Тетово

Вчера околу 12 часот и 45 минути, на улица „121“ во Тетово, патничко моторно возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 60-годишниот Р.У. од тетовско Желино, удрило во 47-годишниот С.Р.(пешак) од тетовско Непроштено. Повредениот пешак пренесен е во тетовската...

Гo yдpил и избeгaл: Пeшaк тeшko пoвpeдeн oткaкo бил yдpeн oд вeлocипeдиcт

На 25.01.2021 во 14.10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија" велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило местото на настанот удрил во пешакот А.Р.(47) од Скопје. На А.Р. во ПЗУ „Аџибадем Систина" му била укажана лекарска...

Скопjaнeц co „пopше“ yдpил во пeшaк и избeгaл oд мecтoтo..

На 22.01.2021 во 13.50 чaсот на крстосницата од бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Иљо Војвода“ во Скопје, патничко возило „порше“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.К. (77) од Скопје, удрило во пешакот Б.Х.(70) од Скопје и го напуштило местото. Пешакот се...

Пешак пoвpeдeн вo cooбpaќaјкa вo тетовско Горно Седларце

Дваесет и седумгодишен жител на тетовско Горно Седларце е повреден вчера околу 18 часот откако во него удрило возило „пежо 106“ управувано од жител на Теново. Незгодата се случила на главниот пат во Горно Седларце. -Околу 17 часот и 40...

Велосипедист yдpил вo пeшaк и пoбeгнaл: Mаж со тeшки пoвpeди пренесен во 6oлницa

Пешак со тешки повреди пренесен во болница во Кичево, откако претходно во него удрил велосипедист и побегнал. -На 07.01.2021 во 18,30 часот во Кичево, на улица „Маршал Тито“, велосипедист удрил во пешакот Д.И.(64) од Кичево по што го напуштил местото...

Tpaгeдиja вo близинa нa Струга: Пeшaк зaгинa oткaкo бил yдpeн oд вoзилo

Педесет и две годишен пешак од Струга загинал во сообраќајна незгода, откако во него удрило мотороно возило во близина на индустриската зона во Струга. СВР Охрид соопшти дека незгодата се случила на 21-ви овој месец во 20 часот и 55...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...
- Advertisement -spot_img