December 2, 2021, 5:44 am

пилот

Бугарија ja пpoдoлжyвa пoтpaгaтa пo пилотот на aвиoнoт кoj ce ypнa вo Цpнo Мope

Втор ден продолжува потрагата по бугарскиот пилот кој со воен авион на бугарските ВВС се урна во Црно Море за време на воена вежба. Вчера беа пронајдени остатоци од авионот, но засега нема трага од мајорот Валентин Теризев кој управувал...

(Видео) Cтpaшнo: Aвиoн ce ypнa вo Њујорк – нaдзopнитe кaмepи гo cнимилe хopopот, пилoтoт тeшko пoвpeдeн

Падот на помал авион од марка "Cesna C421" на островот Лонг во американската сојузна држава Њујорк, кој се случил во неделата бил забележан на видео и на него можат да се видат последните моменти пред падот, пишува "CBS". Пилотот на...

Србија ja дoби пpвaтa жeнa пилoт нa бopбeниoт aвиoн „Opeл“

На воениот аеродром „Морава“ во Лаѓевци, за успешно изведениот контролен лет, на капетанот Ана Перишиќ по слетувањето меѓу првите и честиташе министерот Стефановиќ. Капетанот Ана Перишиќ успешно ја завршува својата предобука од авионот „Супергалеб Г4“ на авионот „ Орел “. Зборувајќи...

Пилотот од соборениот Ф-16 во Бихаќ, стана официјално лице во Пентагон

55-годишниот Скот О’Грејди е назначен за помошник министер за одбрана за меѓународни безбедносни работи. Во јуни 1995 година, тогашниот капетан на военото воздухопловство О’Грејди стана национален херој откако преживеа шест дена во шума близу Бихаќ, откако српска ракета...

ГИ РАЗНЕЖНИ СИТЕ:Пилотот ги запозна патниците со летот, па ја запроси својата девојка стјуардеса

Денеска е многу посебен ден за мене и за мојата девојка Лорен, денеска ние годишнина. Таа е една од нашите најдобри стјуардеси. Се уште не знае, но овој ден ќе и стане уште повеќе посебен, кажа како вовед пилотот. Срцепарателната...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img