November 29, 2020, 8:53 pm

ПИСМО

Пиcмo co зaкaнa зa Пленковиќ: „Нoвичoк e лeк зa пpeдaвницитe“

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ, добил коверт со бел прав во кој имало и порака со закана за смрт, потврди денес неговата партија. Агенцијата „Хина“ неофицијално дознава дека текстот на пораката испратена до Пленковиќ, која била во...

Отец Тимотеј: Го пoздpaвyвaмe пиcмoтo на Пeндapoвcки дo Вceлeнcкaтa пaтpијapшијa

Го поздравуваме писмото кое го испрати претседателот на државата до патријархот Вартоломеј и добро е што државниот врв се интересира да се реши спорот со црковното прашање, вели за ТВ24 митрополитот Дебарско-кичевски и портпарол на МПЦ, отец Тимотеј. Тој...

(Фото) Претседателот Пендаровски yпaти пиcмo дo Bceлeнcкиoт Патријарх Вартоломеј

Претседателот Стево Пендаровски, по повод почетокот на Новата црковна година, упати писмо до Неговата Сесветост Вартоломеј, Архиепископ Цариградски – Нов Рим и Вселенски Патријарх. Ваша Сесветост, Ми претставува особена чест да Ви се обратам и да ги изразам своите срдечни желби...

ОБЈАВЕНО ПРВОТО ИМЕ ОД МАКЕДОНИЈА КОЕ ДОБИВАЛО ПАРИ ОД ГРЧКОТО МНР: Добивал пари од сметките на тајните фондови на грчкото министерство за надворешни работи

Писателот, водител и политички аналитичар Мустафа Нано е првото име кое се спомнува од албанските медиуми дека добивал пари од сметките на тајните фондови на грчкото министерство за надворешни работи, објави „Прото тема“, при тоа истакнувајќи дека се работи...

МИЦКОСКИ:Наскоро ќе го слушнете мојот забранет говор!

Деновиве сите очекувања се свртени кон опозициската ВМРО-ДПМНЕ, со надеж дека нејзините пратеници ќе покажат одговорност во парламентот и ќе дадат поддршка на уставните измени кои се обврска од Договорот од Преспа, пишува Дојче веле. Христијан Мицкоски во разговор за...

ТРАЈКО ВЕЉАНОВСКИ СО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ПРАТЕНИЦИТЕ: Ако ние како пратеници не почитуваме законски норми, Деловник и Устав, со кој легитимитет ги носиме...

Интегрално го објавуваме Отвореното писмо на поранешниот собраниски спикер, Трајко Вељаноски, до пратениците: ОТВОРЕНО ПИСМО Како актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија и долгогодишен претседател на законодавниот дом не можам да останам имун и рамнодушен на непрестаното кршење и непочитување...
- Advertisement -

Latest News

Koго лaжeтe бe caтpaпи eдни?

Не знам дали е до новиот портпарол на Владата и неговото неискуство во ПР-от, но со сигурност знам...
- Advertisement -

„Тешки муабети“ во 22:00 на Инфомакс: Тема „македонски тероризам“

Вечерва уште едно издание на „Тешки муабети“ во 22:00 часот на Фејсбук страницата на Инфомакс. Главната тема ќе биде „македонскиот тероризам“, но покрај тоа...

(Фото) Дневно имаме по 40 починати и над 1000 зaболени од коpoнавирус, а Филипче и Заев си тераат партиски состаноци

Македонија го доживува можеби најлошиот период со коронавирусот од почетокот на неговото ширење. Повеќе од еден месец, земјава брои дневно над 1.000 заболени, а во...

Социјалдемократската младина го избра новото раководство

На првата седница на Централниот одбор на Социјалдемократската младина на Македонија (СДММ), која се одржа денеска, беа избрани новите тела и органи на младината...

Марин ќе троши за пари лампиони и светилки додека Аеродром се гyши во cмог и луѓе умиpaaт од корона

Марин ќе троши за пари лампиони и светилки додека Аеродром се гуши во смог и луѓе умираат од корона, цели Златко Перински од ВМРО-ДПМНЕ. -Пред...