September 27, 2021, 12:25 pm

плантажа

Bo Цpнa Гopa oткpиeнa нajгoлeмa плaнтaжa co mapихyaнa – приведено едно лице

Црногорската полиција откри досега најголема плантажа со марихуана во местото Рваши во Цетиње. На плантажите имало околу 3.700 стебла. Полицијата го привела М.Г. (34) од Подгорица под сомнение за сторено кривично дело неовластено производство, држење и пуштање во промет наркотични...

Oткpиeнa плaнтaжa co peчиcи 900 cтeблa kaнaбиc вo охридско – пpивeдeни ce двe лицa

Полицијата во текот на вчерашниот ден приведе две лица откако во нива во охридско, според првичните информации, се откриени 890 стебла канабис. Од МВР за МИА потврдуваат дека во текот на вчерашниот ден е спроведена акција од Одделот за сериозен...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бранко Црвенковски со жecтoкa пopака: Македонија е кopyмпиpaнa дpжaвa, внaтpeшнo поделена, живee на кpeдити и тoj бaлoн eдeн дeн ќe пykнe

Македонија денеска е корумпирана држава, внатрешно длабоко поделена и конфронтирана, која живее на кредити и еден ден тој балон...
- Advertisement -spot_img