September 26, 2021, 4:42 pm

победа

МЗТ Аерoдрoм во дрaмaтичeн нaтпрeвaр го сoвлада Рабoтнички: Го ocвоиjа чeтвртиoт трoфeј во Супepкупoт

Актуелниот освојувач на двојната круна минатата сезона, МЗТ Скопје Аеродром го освои и првиот пехар пред стартот на новата сезона, „металците“ во Суперкупот кој го носи името „Драган Василов Цевка“ во драматичен натпревар го совлада Работнички. „Металците“ во драматичен натпревар...

Браво: Македонска кoмпaниja „Creative Hub“ пoбeди на Miami Global Fundraising Stage 2021

Македонскиот стартап кој во 2019та година се најде на листата на најупешните на Форбес „30 под 30“ вчера победи на Глобалниот Инвестициски настан Мајами 2021. Ова е прва победа на македонска компанија која на настанот беше презентирана од основачот Аријана...

(Видео) Пoбeда над Ѓуканoвиќ: На Цeтињe сeпaк устoличeн српcкиот митрoпoлит Јoaникије

Cрпската црква и народот сепак победија во Црна Гора. Денеска под силно полициско обезбедување на Цетиње беше устоличен српскиот митрополит Јоаникије. Тој со хеликоптер беше донесен во манастирот каде се одржа богослужбата. Тој по устоличувањето изјави дека е среќен што...

„Пaдна американскиот okyпатор“: Хамас им честиташе на Талибанците за победата над Американците

Палестинскиот Хамас денеска го поздрави враќањето на Талибанците на власт во Авганистан, означувајќи го како „победа“ и му честиташе на авганистанскиот народ за, како што беше наведено, „победата“ на Соединетите држави. „Му честитаме на муслиманскиот авганистански народ за поразот на...

Мaкeдoнските кoшaркари забeлежaа убeдливa побeдa прoтив Слoвaчка

Македонската кошаркарска репрезентација забележа убедлива победа против Словачка со 69:47 во рамки на претквалификацискиот турнир за Светското кошаркарско првенство. На дуелот одигран во СЦ „Јане Сандански“ избраниците на селекторот Драган Бајиќ, уште од самиот почеток ја покажаа својата одлучност да...

Македонија на Европско: Македонските фудбалери со убедлива победа над Казахстан

Македонските репрезентативци доминираа на теренот на Националната Арена „Тодор Проески“, и успеаја да постигна четири гола. Македонската фудбалска репрезентација вечерва го победи Казахстан со убедливи 4:0 во пријателски натпревар одигран на Национална арена „Тодор Проески“. Стрелци на головите беа...

Македонските одбојкари со максимални три победи се враќаат од Данска

Македонската одбојкарска репрезентација со максимални три победи го заврши вториот турнир од Европската сребрена лига. Попладнево во Шлагелсе, Македонците беа поуспешни од кипарската селекција со 3:1, по сетови 25:22, 25:18, 18:25 и 25:22. По овој триумф, избраниците на селекторот Никола...

АСАД ОСВОИ 95% ГЛАСОВИ НА ИЗБОРИТЕ ВО СИРИЈА: Мислењето на 3ападот го множам со нула

Башар ал-Асад доби 95% гласови на претседателските избори во Сирија, освојувајќи го четвртиот мандат. Тој имаше двајца противкандидати, кои освоија 1,5%, односно 3,3% гласови. Сириската опозиција ги нарече изборите фарса, додека САД и европските земји кажаа дека не биле ни...

(Видео) Пандев co пoбeдa ja зaтвopи ceзoнaтa вo Cepиja A пpeд нajгoлeмoтo cлyчyвaњe вo кapиepaтa

Самиот Горан Пандев посочи дека Европското фудбалско првеснтво ќе биде најголемо и најважно случување во неговата кариера, од едноставна причина што успехот и настапот со македонската репрезентација на едно големо натпреварување не се мери со ништо друго што претходно...

(Видео) Бојана го пoбeди kapцинoмoт: „Eднa кpoткa yбaвицa, пoкaжa дeкa e лaвицa“

Бојана е едно од децата, пациенти од Клиниката за детски болести кои го победија карциномот. „Една кротка убавица, покажа дека е лавица! Браво на храброста драга наша Бојана, те чекаме со уште поголеми животни успеси, ти можеш сѐ што сакаш...
- Advertisement -spot_img

Latest News

„Заработиле“ 26 000 евра: Македoнcки пензионери yaпceни во Сплит поради измaми и тешка kpажба

Припадници на хрватската полиција во Сплит уапсиле двајца државјани на Македонија под сомнение дека извршиле пет измами и тешка...
- Advertisement -spot_img