October 27, 2021, 7:40 pm

победа

ТУРСКИОТ НАРОД КАЖА ,,ДА“ НА РЕФЕРЕНДУМОТ: Прв пат во историјата на републиката, ние го променивме нашиот систем на владеење преку граѓанска политика, а не...

Турскиот народ донесе историска одлука со тоа што кажа „да“ на промените на Уставот, со кои се зголемуваат надлежностите на претседателот, изјави синоќа во Истанбул турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Обраќањето на Ердоган следеше по изјавата на премиерот Бинали Јилдирим,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Коњановски: Кондовски нема проекти, ги копирал проектите кои СДСМ ги вети во 2017, но не ги направи, четири години исти лаги

„Нашата програма е направена според принципот на компетентност, отчетност, одговорност, но и точна финансиска конструкција на тоа што треба...
- Advertisement -spot_img