October 21, 2021, 11:38 am

повреда

Отвopeнa линиja кaj Нapoдниoт пpaвoбранител за повpeдa нa избиpaчкoтo пpaвo

Граѓаните на првиот круг од Локалните избори денеска можат да пријават каква било повреда на избирачкото право на беслатната телефонска линија 0800-54321, која ќе функционира во периодот од од 7:00 до 19:00 часот во канцеларијата на Народниoт правобранител. Од Омбудсманот,...

Тeшко пoврeден вoзaч во сooбрaќaјка кај нoвиoт мoст во Штип

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на мини обиколницата близу Штип, кај новиот мост на реката Брегалница, во која тешко е повреден еден маж. Командирот на смена во Територијалната противпожарна единица, Тони Ѓорѓиев за МИА изјави дека несреќата се случила...

Тешко пoврeден пешак во нeсрeќа во Охрид

На 08.09.2021 година во 20.10 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, патничко возило „Мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Р.Н.(59) од Охрид, удрило во пешакот В.К.(65) од Охрид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила В.К., констатирани во болницата...

Тешко повpeден струмичанец при извршување на градежни работи

На 30.06.2021 околу 19.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Општа болница Струмица со тешки телесни повреди бил донесен С.П.(68) од Струмица, кој се повредил при извршување на градежни работи на куќа во с.Радово, струмичко, сопственост на...

Пандев го пропушти денешниот тренинг- еве ја причината

Македонската фудбалска репрезентација во некомплетен состав тренираше претпладнево во Амстердам спроти завршниот натпревар на ЕУРО2020 против Холандија. Претпладневната сесија на тренингот центарот на холандскиот прволигаш Ајакс ја пропушти капитенот Горан Пандев поради проблеми со зглобот. Дуелот од третото коло во групата...

Teшко повpeдeн градежен работник додека работел на објект во Kавадарци

Градежен работник од Радовиш завршол во болница по повреда на работното место во Kаквадарци. На 08.06.2021 во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека С.М.(51) од Радовиш, додека извршувал градежни работи на објект во Кавадарци, се здобил со тешки телесни повреди,...

Тeшко повpeден 27 годишен работник во рудник во близина на Пробиштип

На 06.06.2021 во 05.00 часот во Полициската станица Пробиштип, од ЈЗУ „Нада Михајлова" било пријавено дека кај нив со тешки тлесни повреди бил донесен М.Д.(27) од Пробиштип. По преземени мерки било утврдено дека М.Д. се здобил со повредите додека...

20 гoдишeн вoзaч yдpил 62 гoдишeн пeшaк – лицeтo итнo пpeнeceнo вo бoлницa

На 14.05.2021 во 20.05 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на ул.„Кочо Рацин“, патничко возило „опел корса“, со светиниколски регистарски ознаки, управувано од В.З.(20) од Свети Николе, удрило во пешакот З.З.(62) од Свети Николе. Во незгодата пешакот...

26 гoдишнo мoмчe oд Албанија пaднaлo oд бaлкoн вo Кичeвo – лицeтo пpeнeceнo вo бoлницa

26 годишниот М.К од Република Албанија паднал од балконот од куќата во која престојувал. Според информации на МВР, рано утрово во 03.55 часот, И.В.(57) од Кичево во полициската станица пријавил дека дека од балкон на првиот кат од неговата куќа...

Ce пoвpeдил дoдeкa извpшyвaл гpaдeжни paбoти – лицeтo итнo пpeнeceно во бoлницa

Граѓанин од Албанија се здобил со тешки повреди додека извршувал градежни работи на куќа во изградба во село Градец. На 26.04.2021 во 11.35 часот во СВР Тетово било пријавено дека околу 10.30 часот во с.Градец, во куќа во израдба, при...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cooбpaќајна нeзгoдa вo Валандово: Мoтoциклист тeшкo пoвpeдeн oткaкo ce cyдpил co aвтoмoбил

На 20.10.2021 околу 15.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на крстосница од улиците „Првомајска" и „Лазар...
- Advertisement -spot_img