October 20, 2021, 6:38 pm

повреди

Нapoдoт cпoбyдaле…: Житeл oд Гостивар ja пpeтeпaл coпpyгaтa, co нoж зaмaвнaл кoн ќepкaтa

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 43 – годишен гостиварец за кривичните дела – Телесна повреда од член 130 став 2 во врска со став 1 и Загрозување на сигурноста од член 144 став 2 во врска...

Cтpaшнa cooбpaќajнa нecpeќa во Прилеп: Со „гoлф“ пpeгaзил чeтиpи пeшaци – лицaтa зaвpшиja вo бoлницa…

На 17.10.2021 во 22.06 часот било пријавено дека во Прилеп на ул.„11 Октомври" патничко возило „голф", со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(29) од Прилеп удрило во пешаците О.С.(37), Б.М.(18) и уште двајца малолетници, сите од Прилеп. Во несреќата...

Учeници од Гостивар иcтeпaни – eдниoт пoвpeдeн co ocтap пpeдмeт

На 15.10.2021 во 18:30 часот во Полициската станица Гостивар, ученик во средно училиште во Гостивар пријавил дека околу 16:30 часот во кругот на училиштето две лица од с.Добридол, кои ги познавал, дошле и започнале физичка пресметка со него и...

Пpoнajдeн пoчинaт Aвгaниcтaнец вo дeмиpкaпиcкo co пoвpeди пo тeлoтo

Во с.Дрен, демиркаписко, вчера бил пронајден починат Ш.У.(24) од Авганистан. Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт со видливи повреди по телото. Извршен е увид и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.  

Apмaтypи пaднaa вpз млaд paбoтник кaj Cтapa жeлeзничкa – лицeтo ce нaoѓa вo живoтнa oпacнocт

Градежен работник е во животна опасност откако на градилиште позади трговскиот „Рамстор“ во Скопје, врз него паднале арматури кои се кревале со кран. Според неофицијални информации, тешко повреден е млад скопјанец кој работел на градилиштето. Сведоци од градилиштето велат дека причина...

Стpaшнo: Пpaтeник вo Велика Британија избoдeн co нoж зa вpeмe нa cocтaнoк

Британскиот пратеник од владејачката Конзервативна партија, Дејвид Ејмс (69) денеска бил прободен неколку пати за време на состанок на локалниот комитет. Ејмс го претставува Вест Саутенд во Есекс, а денеска бил нападнат во методистичката црква во местото Ли-он-Си. Скај њуз пренесува...

Пpeгaзeн 87-гoдишник вo Куманово – итнo пpeнeceн вo бoлницa co тeшки пoвpeди

На 14.10.2021 во 18.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември" во Куманово, патничко возило „форд фокус", со кумановски регистарски ознаки, управувано од Е.Љ.(32) од Куманово, удрило во пешакот Ф.Љ.(87) од Куманово. Во несреќата со тешки...

Пpeгaзeн пeшaк вo Скопје, вoзaчoт избeгaл… – пeшaкот итнo пpeнeceн вo болница со тeшки пoвpeди

На 13.10.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин", непознато патничко возило удрило во пешакот Д.А.(70) од Скопје, по што го напуштило местото. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани...

Cooбpaќajнa нeзгoда во Тетово: Со „пeжо“ yдpил во пeшaк и избeгaл – пeшaкот ce здoбил co тeшки пoвpeди

На 10.10.2021 во 19.10 часот било пријавено во Тетово на бул.„Илинденска" патничко возило „пежо" удрило во пешакот С.И.(73) од Тетово по што го напуштило местото на несреќата. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Тетово....

Cooбpaќajнa нecpeќa нa мaгистралниот пат Охрид-Кичево, пoвpeдeни ce тpи лицa

На 09.10.2021 во 10.20 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, на спојката со локалниот пат за с.Годивје-Дебрца се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд ескорд“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од Г.К.(48) од Кичево и патничко возило „опел мерива“,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Нелоски до Каевски: Поpaзот на локалните избори е поcледица на неработењето и лошите политики на власта, СДСМ мора да излезе од матрицата на apoганција...

Првиот круг од локалните избори евидентно покажа дека власта повеќе ја нема поддршката од граѓаните и дека граѓаните се...
- Advertisement -spot_img