December 2, 2021, 6:00 am

погон за рециклирање

Пoжap вo пoгoн зa peциклиpaњe нa кapтoни – зa cpeќa нeмa пoвpeдeни

На 18.07.2021 во 18:05 часот во СВР Куманово, од Територијалната противпожарна единица Куманово било пријавено дека во с.Отља настанал пожар во погон за рециклирање на картони. Пожарот бил изгаснат во 19.40 часот, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img