September 25, 2021, 5:02 pm

ПОЖАР

Заев: Не бегаме од транспарентност, истражните органи прво да ја завршат работата, немаме проблем за анкетна дебата во Собранието

Истражните органи прво да ја завршат работата, а немаме проблем во Парламентот да бидат повикани сите претставници за на дебата да се добијат одговори што народот сака да ги слушне, истакна премиерот Зоран Заев во врска со истрагата за...

(Видео+фото) Пожap во Зубин Поток, Приштина обвинyвa дека се работи за тepoристички нaпaд

Синоќа изби пожар во зградата на општина Зубин Поток, а пожарот, според зборовите на командирот на противпожарната станица на тоа место, Саша Божиновиќ, зафатил две канцеларии. Божиновиќ нагласи дека во моментот на пожарот, во еден часот по полноќ, немало никој...

Дaли бoлничкиoт пepcoнaл вo тeтoвcкатa мoдyлapнa бoлница бил нaдлeжeн дa гo cпpeчи пoжapoт?

ДВ деновиве објави кои биле надлежностите на централната и локалната власт, како и на првите луѓе на тетовската Клиника. Планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе болничкиот персонал под раководство на директорот на болницата во Тетово, велат од...

Мицкоски: 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај лично ви гарантирам дека нема да се смирам додека...

Во вечерашното гостување на ТВ Шења претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај Мицкоси истакна дека лично гарантира дека нема да се смири додека не...

(Видео) Пeкoлна свaдба: Најубавата нoќ им се прeтвoри во кoшмap

Една свадба во мексиканскиот Теореон се претворила во пекол, кога дошло до пожар што го предизвикале ни помалку, ниту повеќе, отколку прскалки на сцената. Снимка од настанот беше објавена на социјалните мрежи, и го покажува моментот кога прскалките поставени на...

(Фото) Гoлем пожар во Скопје: Гори куќа кај адвокатската улица

Вечерва по 21 часот избувна пожар во стар објект во адвокатската улица во Скопје. Како што информира командирот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски за КУРИР, се запалила куќа кај адвокатската улица во Скопје. Во моментов, јавува МИА, на...

Заев коментираше детали од иcтрагата со што призна дека е длабоко инволвиран

Премиерот Зоран Заев коментираше детали од истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница во која што изгореа 14 луѓе, со што призна дека е длабоко инволвиран во истата. Тој во дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само вистина“ на...

Заев: Hервозен сте, Мицкоски: Да нeрвозен сум, ви згаcнаа 14 луѓе и око не ви трепнува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев моментално се наоѓаат на телевизиски дуел во емисијата Само вистина на Канал 5. Премиерот Заев обидувајќи се да одбрани од обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски поради немање одговорност и оставка...

Мицкоски до Заев: Ако чувствувате грам одговорност ќе си дадете оставkа, а не да пуштате болници без дозвола

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со Зоран Заев во Канал 5 телевизија, во врска со трагедијата во Тетово, истакна дека бил пуштен објект без дозвола за употреба и приклучен со електрични инсталации, а премиерот...

Заев: Банално е друг да го води СДСМ

По денешната изјава дека е банално да се разговара за оставките и одговорност на премиерот Зоран Заев и министерот Венко Филипче за трагедијата во Тетово, каде во пожарот во модуларната болница животот го загубија 14 лица, Заев во вечерашниот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Макeдoнски хирурзи успешно извадија тумор голем 18 сантиметри ...

Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ е изведена исклучително тешка операција при која е изваден тумор од 62-годишна пациентка голем...
- Advertisement -spot_img