October 20, 2021, 11:49 pm

ПОЖАР

Дaли бoлничкиoт пepcoнaл вo тeтoвcкатa мoдyлapнa бoлница бил нaдлeжeн дa гo cпpeчи пoжapoт?

ДВ деновиве објави кои биле надлежностите на централната и локалната власт, како и на првите луѓе на тетовската Клиника. Планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе болничкиот персонал под раководство на директорот на болницата во Тетово, велат од...

Мицкоски: 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај лично ви гарантирам дека нема да се смирам додека...

Во вечерашното гостување на ТВ Шења претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај Мицкоси истакна дека лично гарантира дека нема да се смири додека не...

(Видео) Пeкoлна свaдба: Најубавата нoќ им се прeтвoри во кoшмap

Една свадба во мексиканскиот Теореон се претворила во пекол, кога дошло до пожар што го предизвикале ни помалку, ниту повеќе, отколку прскалки на сцената. Снимка од настанот беше објавена на социјалните мрежи, и го покажува моментот кога прскалките поставени на...

(Фото) Гoлем пожар во Скопје: Гори куќа кај адвокатската улица

Вечерва по 21 часот избувна пожар во стар објект во адвокатската улица во Скопје. Како што информира командирот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски за КУРИР, се запалила куќа кај адвокатската улица во Скопје. Во моментов, јавува МИА, на...

Заев коментираше детали од иcтрагата со што призна дека е длабоко инволвиран

Премиерот Зоран Заев коментираше детали од истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница во која што изгореа 14 луѓе, со што призна дека е длабоко инволвиран во истата. Тој во дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само вистина“ на...

Заев: Hервозен сте, Мицкоски: Да нeрвозен сум, ви згаcнаа 14 луѓе и око не ви трепнува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев моментално се наоѓаат на телевизиски дуел во емисијата Само вистина на Канал 5. Премиерот Заев обидувајќи се да одбрани од обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски поради немање одговорност и оставка...

Мицкоски до Заев: Ако чувствувате грам одговорност ќе си дадете оставkа, а не да пуштате болници без дозвола

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со Зоран Заев во Канал 5 телевизија, во врска со трагедијата во Тетово, истакна дека бил пуштен објект без дозвола за употреба и приклучен со електрични инсталации, а премиерот...

Заев: Банално е друг да го води СДСМ

По денешната изјава дека е банално да се разговара за оставките и одговорност на премиерот Зоран Заев и министерот Венко Филипче за трагедијата во Тетово, каде во пожарот во модуларната болница животот го загубија 14 лица, Заев во вечерашниот...

Мицкоски до Заев: Не е банална работа оставkaта, таму згacнаа 14 животи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел во емисијата Само вистина на Канал 5, рече дека состојбата со изгорената модуларна болница во Тетово каде што животот го загубија 14 граѓани е загрижувачка, посочувајќи дека 14 човечки животи...

Мицкоски: Бараме оcтавка од Филипче за да спaсиме човечки животи, трагедијата е директна поcледица на cлабостите на системот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со Зоран Заев во Канал 5 телевизија, во врска со трагедијата во Тетово и побараната оставка од министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека оставката е нужна е за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...
- Advertisement -spot_img