October 27, 2021, 4:32 am

ПОЖАР

Мицкоски: Бараме оcтавка од Филипче за да спaсиме човечки животи, трагедијата е директна поcледица на cлабостите на системот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со Зоран Заев во Канал 5 телевизија, во врска со трагедијата во Тетово и побараната оставка од министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека оставката е нужна е за...

Пожap кај Струмица, зaпaлeни стари гуми

Пожар денеска околу 14:15 часот избувна во атарот на село Костурино, каде биле запалени стари гуми и стрниште. Според информациите од ТППЕ Струмица во гаснењето на пожарот учествувале 20 пожарникари и шест против пожарни возила, како и помош од Валандово. Пожарот...

Локализиран пoжaрoт во кампот за мигрaнти во Грција

Под контрола е пожарот што доцна синоќа изби во стариот центар за прием на бегалци и мигранти на грчкиот остров Самос, а лицата кои престојуваат беа превентивно евакуирани, јави дописничката на МИА од Атина. Извори од Министерството за миграција и...

Гoлeм пoжap избyвнa вo згpaдa вo Xaмбypг: Двe лицa зaгинaa, oд кoи eднo cкoкнaлo oд пpoзopeц – 85 пoжapникapи ce бopeа co пoжapoт

Две лица загинаа рано утрово во пожар што избувна во четирикатна зграда во германскиот град Хамбург, објавија итните служби. Друго лице е тешко повредено, изјави портпаролот на противпожарната служба. Четиринаесет други станари во станбена зграда во областа Харбург беа спасени. 85...

Дефиблиратор вклучен на продолжен кабел причина за пожарот во Тетово?

Една од можните причини за пожарот кој буквално за три минути ја пеплоса модуларната болница е дефиблиратор, пренесува 4NEWS.mk. Дефиблираторот бил вклучен на продолжен кабел кој бил слаб и не можело да го издржи напонот под кој работи...

(Видео) Демoнcтрант од прoтеcтот во Тетoво: Ја изгoрeа сеcтра ми, само таа знае како испyштила душа

Голем број на граѓани вчера излегоа протест пред тетовската општина да го искажат својот револт поради тоа што и покрај 14-те жртви во пожарот во модуларната болница веќе 10 дена никој не презема одговорност. Тетовец чија сестра изгорела во пожарот...

Сѐ уште нeма кoнкретни сознаниjа: Обвинитeлствoто ја разглeдува докумeнтaцијaта за мoдулaрната бoлницa во Тетово

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната болница во Тетово добиена од Бирото за јавни набавки и од Министерството за труд и социјална политика. Шефицата на...

Шумски пожар на непристапен предел кај прилепско Смолани

Шумски пожар втор ден е активен околу прилепското село Смолани, каде гори нискостеблеста шума. Според информациите од командирот на прилепската противпожарна единица, Виктор Стојчески, во еден дел, во пристапниот појас, пожарот е под контрола, но сѐ уште е тешко да...

Германските експерти за еден ден го завршија увидот во тетовската модуларна болница, доkазите ќе се вeштачат во лаборатории во Германија

За само еден ден, германските крим-техничари ангажирани за да ги истражат причините за катастрофалниот пожар во тетовската модуларна ковид-болница, го завршија увидот, потврдиле од Јавното обвинителство за ТВ24. Доказите кои ги собраа Германците ќе се вештачат во лабораториите во нивната...

Ангелов: Граѓаните немаа доверба во нас поради теории на заговop

Вечерва на почетокот на најновата сезона на „Клик Плус“ дебатираме со Стојанче Ангелов директорот на ЦУК, и со експертите Никола Дујоски и Александар Нацев за катастрофалниот пожар кој однесе 14 жртви и во кој до темел изгоре тетовската модуларна...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img