September 24, 2021, 8:02 pm

политички договор

Се cycпeндиpa штpajкoт нa глaд нa мигpaнтитe вo Белгија, ce oди кoн пoлитички дoгoвop

После 59 дена штрајк со глад и пет дена штрајк со жед денеска е зачнат компромис помеѓу владата и мигрантите без документи кои штрајкуваат, тие штотуку најавија дека го суспендираат штрајкот, јави дописничката на МИА од Брисел. По недели политички...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Заклучен избирачкиот список, на локалните избори ќе може да гласаат 1 824 864 граѓани

Скопје, 24 септември 2021 (МИА) – Вкупниот број гласачи што ќе имаат право да гласаат на Локалните избори на...
- Advertisement -spot_img