October 21, 2021, 12:12 am

полиција

(Видео) Хaoc вo Србија: Антивакcepитe нa пpoтecт вo Белград фpлaa co jajцa пo пoлициjaтa

Стотици граѓани протестираа низ улиците на Белград против вакцинацијата и ковид мерките извикувајќи навреди кон претседателот Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ, пренесуваат медиумите во регионот. Според новинарските извештаи протестот против глобализацијата официјално заврши, но неколку десетици луѓе се уште...

(Видео) Нова снимка од инцидeнтитe: Тетoвец со циглa во рaката тpгна кон полицајците

На социјалните мрежи се појави ново видео од вчерашните инциденти во Тетово, а од снимката се гледа како еден човек се обидува да нападне полициски службеник. Тој во рака држи бетонска цигла, а во повеќе наврати замавнува со циглата...

Што се случува во Берово?: Зголемен број интервенции на беровската полиција во изминатото деноноќие

Зголемен број интервенции на беровската полиција во изминатото деноноќие. Поради агресивно однесување кон полициски службеник, 41 годишен беровчанец приведен во Полициската станица. Од беровската полиција информираат дека во изминатите 24 часа полцијата интервенирала и во тепачка помеѓу две лица од...

(Видео) Шoк бomби и сoлзaвeц – жeстoк сyдиp на прoтеcтите во Пaриз

На протестите во Париз против воведувањето на ковид-пасошите дошло до судир меѓу полицијата и демонстрантите. На улиците имало голем број на полицајци, а на моменти доаѓало до жестоки судири меѓу демонстрантите и полицијата, опремена за разбивање на демонстрации. Полицајците испукале шок...

Иcчезна 18-годишна девојка од Скопје, полицијата трага по неа

На 07.09.2021 околу 18.30 часот во СВР Скопје, Н.Г.(38) од Скопје пријавила дека нејзината ќерка Н.Г.(18) се оддалечила од дома, а според пријавеното најверојатно се наоѓа кај другарка во с.Средно Коњари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Гpyпнa тeпaчкa вo двop вo Чaиp

На 01.09.2021 околу 21.00 часот во СВР Скопје, Р.Ф.(37) пријавила дека во двор од куќа на подрачје на Чаир, по претходна расправија, била физички нападната од В.Ф.(40), С.Ф.(43) и Д.Ф.(18). Во исто време било пријавено дека бил нарушен јавниот...

Исчезнатата малолетничка од Кочани пронајена во неготинско

Во неготинско е пронајдена малолетничка од Кочани, откако по пријава на нејзината мајка, полицијата ја бараше. За ова попладнево информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. -На 31 август во село Тимјаник, неготинско, полициски службеници од Полициската станица Неготино ја...

(Видео) Шпанија врие: Младите со kaмења yдpиja по полицијата, полицијата возврати со coлзавец

Во Шпанија, зачестија судирите помеѓу младите луѓе кои се собираат на плоштадите и полицијата, која се обидува да ја растера толпата поради опасноста од ширење на коронавирусот. Во најновите насилства и судири помеѓу полицијата и младите луѓе, седум полицајци беа...

Пoлициjaтa вчepa нaпpaви „пoпapa“: Caнкциoниpaни 652 вoзaчи нa тepитopиja нa Македонија зa бpзo вoзeњe

Во текот на вчерашниот ден (29.08.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 652 возачи. Од нив,...

Уапceни четири лица поради нaпaд на полициски службеници во Скопје

Во текот на вчерашниот ден на две локации биле нападнати полициски службеници при вршење на службени дејствија. Уапсени се четири лица, едно при првиот и три при вториот инцидент. На 22.08.2021 околу 13.10 часот на ул.„Цветан Димов" во Скопје, полициски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...
- Advertisement -spot_img