October 24, 2021, 4:57 am

полиција

МВР ГИ ПОНИЖИ ЖЕНИТЕ: Едно е да си жена, а друго е да си жена-Албанка вработена во МВР

Едно е да си жена, а друго е да си жена-Албанка вработена во МВР. Заменик-министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го објаснува тоа попластично. „Им изразуваме почит на албанските жени и се поклонуваме на сите оние кои придонесоа за институционализација на...

СТЕ ДОБИЛЕ КАЗНА, А НЕ ВИ СТИГНАЛА: Еве за колку време застаруваат сообраќајните прекршоци!

Во случај да направите сообраќаен прекршок, овластеното лице – сообраќаен полицаец треба да направи записник, а на истиот се поптишува и сторителот. Потоа, службеното лице на сторителот му врачува покана за плаќање на глоба во рок од 8 дена од...

БУГАРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПОВАЖЕН ОД ЧОВЕКОВИОТ ЖИВОТ: Полицијата поради делегација ја држи брзата помош на раскрсница

Посетата на бугарскиот претседател Румен Радев го блокираше Скопје. Повеќе сообраќајници десетина минути беа блокирани поради делегацијата на бугарскиот претседател. На фотографија испратена до нашата редакција, може да се забележи како полицијата не пропушта амбулантно возило кое пренесува пациент, поради странската...

РЕФЕРЕНДУМ ВО КАТАЛОНИЈА: Судир на полицијата и граѓаните на отворањето на референдумот

Референдумот за независност во Каталонија утрово започна хаотично кога полицијата проба да ги затвори гласачките кутии. Ваквиот развој на настаните доаѓа откако шпанската влада рече дека нема да го дозволи.   Полицијата ги спречува граѓаните да се доближат до местата за...

ЗАЕВ И НОВАТА ВЛАДА СЕ ПЛАШАТ ОД НАРОДОТ: Седницата тече под огромно полициско обезбедување

Под огромно полициско обезбедување тече седницата во Собранието на Република Македонија на која треба да се избере новиот владин состав. СДСM како поразена партија на изборите одржани во декември минатата година ќе ја формира новата Влада заедно со ДУИ на...

ПОЗНАТ ЦЕЛОСНИОТ ИДЕНТИТЕТ НА УБИЕНАТА ДОКТОРКА: Пронајдена била во својот дом

Според најновите неофицијалните информации, лекарката била пронајдена мртва во својот дом, а не во дворот на скопските клиники. Станува збор за 53-годишната  докторката Јасна Масина Спасовска, нефролог во Клиничкиот центар и професор на Медицинскиот Факултет. На  телото имала  убодни рани од нож...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО ВОЗАЧИТЕ: Денес сообраќајната полиција ќе спроведува специјални контроли!

Припадниците на Министерството за внатрешни работи, Управата на сообраќајната полиција, во текот на неделава во рамки на меѓународната организација TISPOL-мрежата на сообраќајната полиција, ќе спроведе акција на засилена контрола на брзината на движењето на возилата. Акцијата ќе се спроведува во...

ВОЗАЧИ ВНИМАВАЈТЕ: Во среда сообраќајната полиција ќе спроведува специјална акција

 Припадниците на Министерството за внатрешни работи, Управата на сообраќајната полиција, во текот на следната недела во рамки на меѓународната организација TISPOL-мрежата на сообраќајната полиција, ќе спроведе акција на засилена контрола на брзината на движењето на возилата. Акцијата ќе се спроведува...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img