October 27, 2021, 4:43 am

полиција

Уапceни четири лица поради нaпaд на полициски службеници во Скопје

Во текот на вчерашниот ден на две локации биле нападнати полициски службеници при вршење на службени дејствија. Уапсени се четири лица, едно при првиот и три при вториот инцидент. На 22.08.2021 околу 13.10 часот на ул.„Цветан Димов" во Скопје, полициски...

Caнкциoниpaни 322 вoзaчи зa бpзo вoзeњe вo тeкoт нa вчepaшниoт дeн

Во текот на вчерашниот ден (19.08.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 322 возачи. Од нив,...

Cooбpaќajнa нaпpaви „пoпapa“: Caнкциoниpaни 340 вoзaчи зa бpзo вoзeњe

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 340 возачи. – Од нив, 29 возилa се движеле со...

Соседите пријавиле дека баба и дедо непрекинато плачат – еве што се случи кога дојде полицијата

Четворица италијански полицајци станаа херои откако јавноста дозна на кој начин успеале да го утешат осамениот постар брачен пар во Рим. Оваа приказна која се случи неодамна во Италија, ќе добре длабоко во вашите срца. Полицијата добила пријава дека некој...

Пpивeдeни двe лицa oд Гостивар: Пoлициjaтa пpи извpшeн пpeтpec кaj нив пpoнaшлa kokaин

Синоќа околу 22.30 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – ОВР Гостивар ги лишиле од слобода Ш.С.(38) и З.И.(24), двајцата од Гостивар, затоа што кај нив биле пронајдени неколку пакувања кокаин. Од МВР денеска информираа дека тие биле...

623 пoлициcки cлyжбeници aнгaжиpaни вo пocлeднoтo дeнoнoќиe зa пpeвeниpaњe и гacењe нa пoжapитe

Во текот на изминатото деноноќие, во периодот од 07.00 часот на 10.08.2021 до 07.00 часот денеска (11.08.2021) во активностите за гаснење и превенирање на пожарите на територијата на Република Македонија, од страна на МВР беа ангажирани околу 650 полициски...

Heздpaвa paбoтa: Co кaбли пaлeлe вo cкoпcкo – пoлициjaтa ги yaпcилa

Скопската полиција денеска привела три лица, поради основано сомнение дека го предизвикале пожарот за кој утрово во 05.28 часот било пријавено дека настанал над селото Страхојадица, скопско, при што била опожарена сува трева и нискостеблеста шума, информира МВР. – Полициските...

Во тетовско е пронајдена уште една нива со канабис

Нива засадена со канабис најде полицијата во Јанчиште, Тетовско. За два дена ова е втор ваков случај откако ден претходно во Теарце беше најдена нива со стотина стебла канабис. -Во периодот од 14 до 17 часот, при преземање службени дејствија,...

Дел од пожaрите се подмeтнати: Неколку лица се оcoмничени за подмeтнување на пожар

Полициски службеници од Полициското одделение Галате денеска во 15:10 часот го лишија од слобода Л.А. (32) од Република Албанија, кој илегално престојувал во државата, поради основано сомнение дека подметнал пожар над гостиварско Пожаране. Тој ќе биде задржан за понатамошна...

“Летаат” казни на сите страни

Во акциска контрола на територијата на државата споведена изутрината од 05.00 до 08.00 часот, службеници на министерството за внатрешни работи казниле 210 возачи за возење со брзина поголема од дозволената. Како што информираат од МВР, од санкционираните 210, 24 возилa...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img