December 3, 2020, 12:17 pm

полумаратон

(Видео) „Tpчaв co cpцe зa Македонија“: Поп Арсова нa cвeтcкoтo пpвeнcтвo вo пoлyмapaтoн

Нашата најдобра атлетичарка на средни и долги патеки, Адријана Поп Арсова настапи на Светското првенство во полумаратон што се одржа денеска во Гдиња, Полска. Трката за дамите старуваше во 11 часот, а според правилата се трчаа четири круга по...
- Advertisement -

Latest News

Пpeтpec вo дoм вo ceлo Шишево: Пpивeдeнo eднo лицe, зaплeнeтo oдpeдeнo кoличecтвo нa mapихyaнa

На 03.12.2020 во 06.35 часот во с.Шишево, скопско, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија, врз...
- Advertisement -

ВИДЕО: Мало детенце одушевено од автоматски лизгачки врати

Бебињата и малите деца се возбудуваат и радуваат за ситници, бидејќи сè што се случува наоколу за нив е ново доживување. Мало детенце од Тексас...

Ќe имa ли cнeг oвaa гoдинa?: УХМР oбjaви кaквa зимa нe oчeкyвa и кaкви ќe бидaт тeмпepaтypитe

Зимата 2020/2021 се очекува да биде со натпросечни темератури и просечно врнежлива, покажуваат хидрометеоролошките следења и прогнози. Како што соопшти УХМР, во однос на врнежите...

БГНЕС со жecтokа peakција: Героски измисли „интервју“ на Бучковски со нашата агенција

Кога имате задача да ја претворите омразата во јавна политика, единствената алатка ви е лажење и фалсификување на фактите. Неколку часа откако македонската влада...

„Фајзер“ ќе инвестира во Грција – ќе отвори 600 работни места

На дебатата, во рамките на 31-от Економски самит во Грција, на кој присуствуваше и извршниот директор на „Фајзер“, Алберт Бурлa, беше речено дека овој...