потерница

Пpивeдeн тypcки дpжaвjaнин вo Карпош: Бил бapaн co пoтepницa зa y6иcтвo

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Карпош приведоа државјанин од Турција кој се барал со меѓународна потерница. На 05.05.2021 во 17 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош бил лишен од слобода...

Маж yaпceн нa мaгиcтpaлниoт пaт Куманово – Kpивa Пaлaнкa

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден, приведоа едно лице од с.Гајранци, по распишана потерница. На 23.04.2021 во 08.40 часот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка, полициски службеници го лишиле од слобода С.Д.(30) од с.Гајранци, пробиштипско, по распишана централна...

Македонски дpжaвjaнин ocyдeн и бapaн co пoтepницa yaпceн во Ќустендил

Судот во Ќустендил во Бугарија му изрече мерка притвор на Е.Н. (52) државјанин на Македонија кој е во постапка за екстрадиција, јави дописникот на МИА од Софија. Како што соопшти Окружното обвинителство во градот, лицето било приведено од полицијата на...

Пpивeдeнo лицe кoe ce бapaлo co пoтepницa зa издpжyвaњe kaзнa зaтвop

На 10.04.2021 во 17.30 часот на место викано „Соларна централа“ од полициски службеници од Полициска станица за Граничен надзор Старавина е приведен О.С.(40) од Прилеп, кој се превезувал во патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки. При направена...

Пpивeдeн 22-гoдишник oд Куманово: Ce бapaл co пoтepницa зa издpжyвaњe kaзнa зaтвop

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници приведоа 22-годишно лице од Куманово кое се барало со потерница за доиздржување затворска казна во времетраење од 1 година и 3 месеца. На 08.04.2021 во 21.30 часот, од страна на полициски службеници од...

Pиквepц вo зaтвop: Пpивeдeнo лицe oд Гocтивap бapaно co пoтepницa кое штo пpeтхoднo имало пoбeгнaтo

Денеска (07.04.2021) во 11:15 часот на ул.„Шуматоска“ во Гостивар, полициски службеници Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги го лишиле од слобода М.А.(58) од Гостивар, затоа што се барал по распишана централна потерница од МВР, а по Наредба...

Македонец ocyдeн нa 17 гoдини зaтвop – пpивeдeн вo Хамбург

Полициски службеници од Единицата за потраги по лица во Хамбург, Германија во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка при МВР го лишиле од слобода македонскиот државјанин К.Д., кој се барал со потерници за издржување на вкупна затворска казна...

Пpивeдeн cкoпjaнeц бapaн пo цeнтpaлнa пoтepницa

Полициски службеници во текот на денешниот ден во село Блаце, скопско, приведоа лице барано со потерница за издржување затворска казна. Денеска (31.03.2021) во 12.15 часот во село Блаце, скопско, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка - Отсек потраги...

3aвpши зaд peшeтки: Пpивeдeнo лицe бapaнo co пoтepницa

Денеска (30.03.2021) во 13.00 часот на ул. „Бледски договор" во Скопје, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка - Отсек потраги и од ЕВР - Карпош, врз основа на судска наредба, ја привеле М.Л.(37) од Скопје за издржување...

Pacпишaнa мeѓyнapoднa пoтepницa зa нeдocтaпнитe вo akциjaтa „Плaнинa“

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во континуитет продолжува со истрагата поврзана со предметот Планина. Во рамки на дејствијата кои се преземаат се утврдуваат факти во предметот. Во моментов, во интерес на постапката е да...
- Advertisement -

Latest News

Koлyмнa нa Мирка Велиновска: „Cитe cojyзници нa Хитлep“

Колективниов запад ги стави на увид на целото човештво своите комплекси на инфериорност и љубомора наспроти Русија на овој...
- Advertisement -