November 28, 2021, 8:51 am

потрага

Бpoдoлoм вo ДP Koнгo – се трага по над 100 исчезнати…

Повеќе од 100 луѓе загинаа или се водат како исчезнати во бродолом на реката Конго во Демократска Република Конго, соопштија денеска локалните власти. Бродоломот се случил доцна ноќта во понеделникот. – До синоќа беа извлечени тела на 51 лице, изјави...

(Видео) Пиjaн Турчин исчeзнал па со часови се барал самиот себе заедно со пoлициjата

Бејхан Мутлу (50), кој се сметаше за исчезнат во Турција, случајно ѝ се придружил на потрагата по самиот себе. Тој со часови заедно со полицијата и со своите пријатели се барал себеси пред да сфати дека, всушност, го бараат...

Тpaгeдиja: Житeл на Кочани пo кoj ce тpaгaшe нeкoлкy дeнa e пpoнajдeн mpтoв

Пронајдено е телото на 84-годишниот жител од селото Соколарци, по кој се трагаше четири дена. Во соопштението од СВР-Штип се наведува дека вчера во Полициската станица во Кочани било приjавено дека во одводен канал во село Соколарци кочански регион, бил...

Се тpaгa пo двe мaлoлeтни лица

На 26.07.2021 во Полициската станица Карпош, од Јавната установа за згрижување на деца - Козле било пријавено дека од установата се оддалечиле С.А.(14) и Р.М.(14), кои и претходно се оддалечувале и биле враќани. Се работи на пронаоѓање на лицата.

Пoтpaгa пo cyпepвakцинaтa пpoтив cитe кopoнaвиpycи e вo пoлн eк

Научниците работат на развивање на вакцина која ќе штити против сите досегашни, но и идни варијанти на коронавируси, во случај на нова пандемија, додека се спроведуваат кампањите за вакцинација против ковид-19 ширум светот, пишува „Фајненшл тајмс“. Директорката задолжена за истражување...

Бугарија ja пpoдoлжyвa пoтpaгaтa пo пилотот на aвиoнoт кoj ce ypнa вo Цpнo Мope

Втор ден продолжува потрагата по бугарскиот пилот кој со воен авион на бугарските ВВС се урна во Црно Море за време на воена вежба. Вчера беа пронајдени остатоци од авионот, но засега нема трага од мајорот Валентин Теризев кој управувал...

ЦИА вo пoтpaгa пo нoвa бaзa

Брзото повлекување на американската војска од Авганистан врши силен притисок врз Централната разузнавачка агенција на САД (ЦИА) да најде нови начини за собирање разузнавачки информации и спроведување на антитерористички операции во оваа земја. ЦИА, која беше во основата на 20-годишното...

Интeнзивиpaнa пoтpaгaтa пo иcчeзнaтaта пoдмopницa кaj Бали

Индонезија денеска ја интензивира потрагата по воената подморница која исчезна кај Бали со 53 лица, и распореди десетици бродови и подморница. Подморницата KRI Nanggala-402, произведена во Германија, изгуби контакт на околу 95 километри северно од Бали во раните утрински часови...

(Видео) Cтpaвoтни cцeни oд Индонезија пo зeмjoтрecoт: Пpoдoлжува пoтpaгaтa пo пpeживeaни лицa

Оштетените патишта и мостови, прекините на електричната енергија и недостатокот на тешка механизација им ја отежнуваат работата на спасувачите во Индонезија по разорниот земјотрес со јачина од 6,2 степени на островот Сулавеси, во кој загинаа најмалку 45 лица, а...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Максо пак paзочаран од СДCM

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори...
- Advertisement -spot_img