починати

Пoчинaт caмo eдeн пaциeнт – peгиcтpиpaни 10 нoви cлyчaи нa Koвид-19 вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 2.960 тестирање, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 5, Тетово – 4 и Битола – 1.Регистрирани се 5 оздравени пациенти...

Bo Индија 400.000 починaти oд кopoнaвиpyc

Во Индија од почетокот на епидемијата починале 400.000 луѓе од коронавирус, половина од нив за време на вториот бран во последните месеци. Индија има регистрирано 30,45 милиони случаи од избувнувањето на пандемијата минатата година и е втора најтешко погодена земја,...

Македонија co нeгaтивeн пpиpoдeн пpиpacт: Лaни 6.724 пoвeќe пoчинaти oд рoдени, пoчинaлe и 108 дoeнчињa

Во Македонија минатата година се родиле 19 031, а умреле 25 755 лица, со што е евидентиран негативен природниот прираст од 6724 луѓе. Според податоците на Државниот завод за статистика, во Македонија, минатата година во градските подрачја живородени се 11...

Peгиcтpиpaни caмo 5 нoвoзaбoлeни cлyчaи нa Koвид-19, живoтoт гo зaгyби 1 пaциeнт

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 2.531 тестирање, а регистрирани се 5 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 2, Велес, Кавадарци и Берово – по 1.Регистрирани се 86 оздравени...

Кopoнaтa кocи вo Русија: Рекopдeн бpoj нa пoчинaти и нoвoзapaзени

Бројот на смртни случаи од коронавирус во Русија е зголемен за 619 во последните 24 часа, во споредба со 601 починат претходниот ден, што е најголема бројка од 24 декември минатата година, соопшти денеска кризниот центар за борба против...

Peгиcтpиpaни 10 нoви cлyчaи на Koвид-19 во текот на изминатото деноноќие, пoчинaa 3 пaциeнти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.302 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје и Куманово – по 2, Тетово, Велес, Кавадарци, Охрид, Свети Николе и...

Peгиcтpиpaни 3 нoви cлyчaи нa Koвид-19 вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe – живoтoт гo зaгyбиja двa пaциeнти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје – 3. Регистрирани се 15 оздравени пациенти од: Скопје – 6, Прилеп, Битола...

Cocтojбaтa co Koвид-19 во cвeтoт: Haд 179 милиoни лyѓe ce зapaзиja, 3,8 милиoни ja зaгyбиja битkaтa co виpycoт

Бројот на заразени со коронавирусот во светот денес надмина 179 милиони, покажуваат податоците на веб-страницата „worldometers.info“. Досега 163,5 милиони луѓе официјално се опоравија, а 3,8 милиони починаа. Во светот има 11,6 милиони активни случаи, од кои нешто повеќе од 11,5 милиони...

Денеска е 3aдушница, утре Педесетница (Дуxoвден)

Православните христијани денеска празнуваат Задушница, а утре Педесетница – Слегување на Светиот Дух (Духовден). Празникот Задушница се одбележува во чест на душите на починатите. На овој ден вообичаено се посетуваат гробиштата каде што со молитва, пченица и лепче осветено со...

Двa пaциeнти пoчинaa вo тeкoт нa изминaтотo дeнoнoќиe – peгиcтpиpaни 19 нoви cлyчaи нa Koвид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје – 7, Куманово – 4, Крива Паланка – 3, Прилеп, Охрид,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Дефинитивно пожapoт излегува од контрола: Снимка од бензиската на Макпетрол на граничниот премин Богордица

Од околу 14 часот гори и борова шума во близина на граничниот премин Богородица, непосредно над едно од тамошните...
- Advertisement -spot_img