правни активности

Уштe eднa дpжaвa нeзaдoвoлнa oд Фајзер: Пoкpeнaти пpaвни akтивнocти пpoтив кoмпaниjaта

Полска би можела да преземе правни активности против американската фармацевтска компанија „Фајзер“, бидејќи не се доставени сите договорени количини вакцини против коронавирусот, изјави денеска портпаролот на полската Влада, Пјотр Милер. Тој за полското Радио еден изјави дека најверојатно ќе се...
- Advertisement -

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ со плус 23.000 поддржувачи за 90 дена, СДСМ секој ден губи по околу 200

На локалните избори, 22,4 отсто од граѓаните би гласале за ВМРО-ДПМНЕ, а 21,6 отсто за СДСМ, за ДУИ и...
- Advertisement -