October 25, 2021, 8:25 am

Прашањето ми е следно

(Видео) Тешки муабети, Прашањето ми е следно и Неделен брифинг најгледани емисии во Peпублика Македонија

;Емисиите „Тешки муабети“ и „Прашањето ми е следно“ на Инфомакс се најгледаните емисии во Република Македонија, изјави Сотир Костов во денешната епизода на Неделен брифинг. Емисијата Неделен брифинг, пак, која се емитува на Инфомакс последните четири месеци, односно од...

(Видео) Христов: Јас сум Македонец, од македонскиот народ

Христо Христов, маестро диригент при Филхармонијата во Варна, културен работник, Претседател на меѓународната фондација за соработка и културен натпревар „Гоце Делчев“, масон и внук на Гоце Делчев, во своето гостување во вечерашната емисија „Прашањето ми е следно“ со Александар...

(Видео) Следете во живо: „Прашањето ми е следно“ со внукот на Гоце Делчев

Во вечерашната емисија „Прашањето ми е следно“ со Александар Митовски ќе гостува Христо Христов, маестро диригент при Филхармонијата во Варна, културен работник, Претседател на меѓународната фондација за соработка и културен натпревар „Гоце Делчев“, масон и внук на Гоце Делчев. Што...

Не пропуштајте вечерва во 21.00 часот, „Прашањето ми е следно“ со внукот на Гоце Делчев

Христо Христов, маестро диригент при Филхармонијата во Варна, културен работник, Претседател на меѓународната фондација за соработка и културен натпревар „Гоце Делчев“, масон и внук на Гоце Делчев е гостин во вечерашната емисија „Прашањето ми е следно“ со Александар Митовски. Емисијата...

Вечерва во „Прашањето ми е следно“ Митовски и Момировски во патрола по скопските улици по започнувањето на полицискиот час

Вечерва, на Инфомакс, „Прашањето ми е следно...“ во едно поинакво издание. Александар Митовски, заедно со гостинот Горан Момировски ќе патролираат по скопските улици по започнувањето на полицискиот час. Митовски и Момировски ќе направат увид со спроведувањето односно почитувањето анполицискиот...

(Видео) Тодоровски: Македонија е земја во која на обвинителка експресно и е „истечен мандатот“ откога го повикала на разговор Хари Костов

Правобранителот на Република Македонија г-нот Иџет Мемети во извештајот за 2019 ме категоризирал дури и мене и случајот Кубус дека сме субјекти со сериозно загрозување на човекови права, нагласува Тодоровски. 8 години чекам за обвинителите да ми кажат штоо...

(Видео) Тодоровски: Трајче Пеливанов пробал да одбие кривичната пријава на очигледен и докажан криминал во Комерцијална Банка против Кубус

Во крајот на август од 2011 година Комерцијална банка не не удостои со детално со информација зад субјектите кои го имаат извршено криминалот и дека не биле само Тврдковиќ, туку зад другите кои биле вмешани, зад сите нив стои...

(Видео) Тодоров: Зад деловното работење на нашата жиро сметка се вршело перење пари надвор од видот на органите на прогон

Вие имате случај овој за што истражуваме, за конкретно една финансиска инстируција во Македонија и неколку луѓе кои важат за раководители раководат со тие институции. За што поточно станува збор.: Целокупниот платен промет во државата се одвива преку...

(Видео) Тодоров: Тој што ги има парите владее со државата, не институциите и не народот

За жал моја и на моето семејство и на моите вработени го добивме тоа искуство. претпоставувам дека ќе биде и среќа и за други. Преку истрагата за одредени настани која му се случи на Кубус, дојдовме до одредени документи...

(Видео) Taравари: Од 80 општини ВМРО, Алијанса и Алтернатива ќе освојат повеќе од 50 општини

Арбен Таравари, во денешното гостување во „Прашањето ми е следно“, зборуваше за можна коалиција на Алијансата на Албанците со ВМРО-ДПМНЕ за претстојните локални избори во Македонија. Тој потенцираше дека е логично да дојде до таква коалиција, и дека сериозно...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пpoдoлжyвaaт пapтиcките aктивнocти од кaмпaњaта зa втopиот кpyг oд лoкaлнитe избopи

Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од локалните избори што ќе се одржи в недела на 31...
- Advertisement -spot_img