September 24, 2021, 8:19 pm

преговори со ЕУ

Заев со видео спот тврди дека „има исчекор“ со Бугарија

Како одговор на информациите кои денес беа лиферувани во бугарските, но и во македонските медиуми во врска со исходот од мини-турнејата на Зоран Заев во Бугарија, премиерот на Р.Македонија објави промотивно видео на неговиот ФБ профил за кое вели...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cилен зeмјотрес ја погoди Алјаска

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Еидак во сојузната држава Алјаска, објави...
- Advertisement -spot_img