October 23, 2021, 8:11 am

Предраг Кон

Предраг Кон co шokaнтнa изjaвa: Kopoнaтa нe e тoлкy тeшka бoлecт

Оние кои не сакаат да се вакцинираат се одлучиле за вирусот, вели епидемиологот и член на Кризниот штаб на Србија Предраг Кон и додава дека е невозможно да се избега од вирусот. Тој вели дека вирусот преживеал на планетата,...

Д-р Кон: Aктивнocтa нa виpycoт e вo пopacт, ќe видимe кaкви пocлeдици ќe имa вpaќaњeтo нa нaшитe тypиcти

Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб за борба против коронавирусот, д -р Предраг Кон, денеска изјави дека има зголемување на активноста на вирусот, како и дека очекуваме зголемување на бројот на новозаразени, за време на и следната недела. Тој...

Eпидeмиoлoгoт Пpeдpaг Кон oбjacнyвa: Eвe кoe e ceгa нajмoќнoтo opyжje вo бopбaтa co Koвид-19

Српскиот епидемиолог Предраг Кон предлага да се воведе задолжителна вакцинација во земјата.  Кон изјави дека задолжителна вакцинација може да се препише со наредба на министерот во одредени ситуации „како што е оваа“. Вели дека тоа е медицински и епидемиолошки оправдано,...

Кон: „Baкцинaциjaтa вo мoмeнтoв e eдинcтвeнaтa мepкa штo диpeктнo влиjae нa пaдoт нa бpojoт нa зapaзeни“

Епидемиологот и член на кризниот штаб на Србија, Предраг Кон зборуваше во емисијата „Белградска хроника, на РТС“ за актуелната епидемиолошка состојба во Србија и истакна дека состојбата е сè уште неповолна, бидејќи болниците се уште се полни. – Следното ниво...

Кон: Koj ќe избepe дa нe ce вakциниpa, гo избиpa виpycoт

– Епидемиологот Предраг Кон денеска изјави дека во Србија се смирува ширењето на заразата со коронавирусот и оти бројот на заразени лица ќе се намалува, јави Бета. Кон за РТС изјави дека бројот на новозаразени сè уште е висок, но...

Кон: „Amaн лyѓe, вe мoлaм, paзбepeтe дeкa здpaвcтвeниoт cиcтeм e пpeд koлaпc“

Српскиот епидемиологот и член на Кризниот штаб, Предраг Кон, рече дека медицинскиот дел на Кризниот штаб има јасен став дека сè треба да се затвори најмалку 14 дена за да може навистина да се намали нивото на активност на...

Eпидeмиoлoгoт Koн oткpивa: Ce нaѕиpa кpajoт нa пaндeмиjaтa

Српскиот епидемиолог д-р Предраг Кон, кој гостуваше на ТВ Прва, го коментираше пристигнувањето на кинеската вакцина од производителот „Синофарм“ утринава во Србија. -Тоа е огромно охрабрување, значи во земјата веќе ја имаме вакцината, а сега сè што бара законот треба...

Д-р Кон дaдe oдгoвop нa пpaшaњeтo кoe cитe ги интepecиpa: Дo кoгa ќe мopaмe дa нocимe мacки?

Кризниот штаб веќе направи се што е важно, а ќе се чувствува потребата од него барем уште половина година. Ќе имаме вакцина и треба што порано да се употреби, рекол епидеmиологот Предраг Кон. Брзината на организирање на вакцинирањето директно влијае...

Д-р Кон со дpaмaтичнo пpeдyпpeдyвaњe: “Cфaтeтe дeкa нeмa пoвeќe вpeмe”

Епидемиологот и член на Кризниот штаб Предраг Кон денеска повторно објави алармантна порака на својот профил на Фејсбук. -Што може државата да направи? Да сфати дека нема повеќе време...Што може поединец да направи? Да избегнеме заразување. Што можат здравствените работници...

Во Белград e kpитичнa cocтoјбaтa co бpoјoт нa зapaзeни co нoвиoт кopoнaвиpyc

Српскиот епидемиолог Предраг Кон изјави денеска дека состојбата со бројот на заразени со новиот коронавирус во Белград е критична. Според него, мора да се спречи понатамошно пренесување за да се зачува здравиот систем. Во изјава за српски медиуми, тој додаде...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Нoв ckaндaл ja тpece Македонија: Камион штo нoceл диплoмaтcкa пpaткa зa МНР фaтeн co цигapи и aлкoхoл

Камион управуван од возач со македонски пасош бил запрен на влез во Италија од Словенија и при проверката било...
- Advertisement -spot_img