November 28, 2021, 5:55 pm

прес-конференција

Куче со лаење прекина прес конференција – Мицотакис: Обично не пречекува на врата и е пољубезен

Лаење на куче за момент ја прекина заедничката прес конференција на премиерите на Грција и Словачка. Се работи за куче по име Пинат (Peanut) кое неодамна било вдомено во премиерската палата во Атина од страна на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис...

Филипче: Ceкoj oд нac e зaмeнлив, никoj нe e вeнчaн зa фyнкциjaтa

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес конференција, не сакаше да одговара на прашања поврзани со трагедијата што се случи во Тетово, односно за пожарот во модуларната болница, при што настрадаа 14 граѓани. Тој побара да не коментира...

(Во живо) Пpec-кoнфepeнциja нa пoтпpeтceдaтeлoт на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Во живо) Пpec-кoнфepeнциja нa миниcтepoт зa здpaвcтвo Beнкo Филипчe

Следете ја во живо прес-конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче пред Министерството за здравство. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Во живо) Прес-конференција на Наум Стоилковски и Димче Арсовски

Следете ја во живо прес-конференцијата на портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски и Димче Арсовски. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Во живо) Прес-конференција на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Ангелов: Зaкaжaв ceдницa нa Глaвниoт штaб зa yпpaвyвaњe co kpизи, пoтoa пpeд ceдиштeтo нa Цук ќe oдpжимe пpec-кoнфepeнциja

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов, преку социјалната мрежа Фејсбук вели дека поради пожарите кои што ја зафатија Македонија, беше прогласена кризна состојба од страна на Владата. Ангелов напомена дека денес во 13:00 часот ќе се одржи седница на Главниот штаб...

(Во живо) Прес-конференција на Владимир Нелоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на Владимир Нелоски пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Заев и Бесими ja oдлoжиja пpec-кoнфepeнциjaтa зa eкoнoмcкитe мepки

Прес-конференцијата што требаше да ја одржат премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Фатмир Бесими за економските мерки е одложена. Премиерот Зоран Заев Заев и министерот за финансии Фатмир Бесими денес во 11 часот требаше да одржат прес-конференција за...

(Во живо) Boнpeднa пpec-кoнфepeнциja нa Антонио Милошоски

Следете ја во живо прес-конференцијата во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1) На прес-конференцијата ќе се обрати Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Преносот во живо може...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Жестока реакција на Руcија и Кина откако Бајден ги исклучи двете земји од виртуелниот самит за демократија

Кинескиот и рускиот амбасадор во Вашингтон заеднички ја осудија одлуката на Соединетите држави да ги исклучат двете земји од...
- Advertisement -spot_img