November 28, 2021, 10:05 am

претрес

Приведен дилер од радовишко – еве што заплени полицијата

Денеска ( 27.11.2021) во 11:15 часот во с.Подареш, радовишко, полициски службеници од ОВР Радовиш го лишиле од слобода С.П.(34) од с.Подареш. При претрес во куќата каде живее, дворно место, помошни простории и две возила извршен со судска наредба, биле пронајдена...

Претрес во гевгелиско – приведено едно лице, запленета марихуана

На 25.11.2021 во во 15.30 часот во с.Богородица, гевгелиско, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Д.М.(55) од с.Богородица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и стебла од растението...

Претрес во Охрид, приведени две лица – еве што заплени полицијата во нивниот дом

На 25.11.2021, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, ги лишиле од слобода И.Д.(45) и Д.Д.(45), двајцата од Охрид....

Полицијата пронајде огромно количество на марихуана во дом на 28-годишен скопјанец – ова се деталите

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишен скопјанец за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик. При претрес во...

Претрес во Скопје – приведено едно лице, еве што заплени полицијата

На 16.11.2021 во заедничка координирана акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје - Единица за недозволена трговија со дрога и оружје бил лишен...

Гoцe „Вегета“ е лицeтo кaj кoe e пpoнajдeнa дpoгa

Гоце Цветковски од охридско Подмоље познат како Гоце Вегета пред три дена СВР Охрид поднесе кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотици. Во стан во кој престојувал му биле најдени две зип-кесички со „трева“, 21 семка...

Уaпceни пoвeќе лицa: Пpи извpшен пpeтрес им билa пpoнajдeнa mapихуана

МВР од слобода лишила три лица во Скопје и уште едно лице од Кичево, бидејќи при претрес им била пронајдена марихуана. Еве што стои во извадокот до дневниот билтен на МВР: На 29.10.2021 во 19,00 часот полициски службеници од Единицата за...

Пpeтpec во Струга, пpивeдeно eднo лицe – eвe штo зaплeни пoлициjaтa

На 27.10.2021, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода С.А.(49) од Струга. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициските службеници пронашле и одзеле еден пиштол чешка „Зброевка" калибар 7,65 мм, еден сигнален пиштол...

Уaпceн 30 гoдишник вo cкoпcки Аepoдром: Пpи пpeтpec пoлицијaта кај него пронајде пpaшкacта мaтepијa и нoж

На 25.10.2021 во 21.20 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на подрачјето на Аеродром го лишиле од слобода С.К.(30) од Скопје затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја и нож. По документирање на...

Пpeтpec вo Куманово: Пpивeдeнo 19-гoдишнo лицe, пoлициjaтa имaлa штo дa зaплeни

На 23.10.2021 во 09.30 часот на ул. „Стево Филиповиќ" во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода К.Г.(19) од Куманово. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле марихуана, семки...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Coпственикот на „Беса Транс“ без никаков cpaм за сериозните пропусти, се огласи на Фејсбук, повикувајќи се на Алах: Овие тестови се од Алах,...

Сопственикот на автопревозникот Беса Транс, Беким Хаџиу, синоќа на Фејсбук им изрази сочувство на семејствата на жртвите од сообраќајката...
- Advertisement -spot_img