September 24, 2021, 6:44 pm

пречек

Beчepвa гoлeм пpeчeк нa плoштaд Македонија

Македонскиот олимпиец во таеквондо Дејан Георгиевски со олимпиското сребро на вратот, денеска слета на скопскиот аеродром. Со големи овации Дејан беше пречекан од голем број лица, но вечерва во 19:30 часот на плоштад Македонија има организирано голем пречек за...

(Видео) Јaпoнцитe ги пpeчeкaa нaшитe oлимпиjци co „Haпpeд Мaкeдoнија“

Првата група македонски олимпијци пристигнаа во Јапонија каде нивен домаќин за претстојната летна Олимпијада и параолимписките игри е Чигасаки, град со околу 250.000 жители оддалечен 50 километри јужно од престолнината Токио. – Се надевам дека ќе го продолжиме пријателството отсега...

Се покажа како добар домаќин: Oвој македонски пејач ја пречека Јелена Карлеуша пред настапот во Охрид

Попуштија корона мерките, а естрадните уметници по речиси една ипол година пауза се вратија на своите настапи. Во Македонија само што се тргна забраната за концерти, српските естрадни уметници како само да чекаа да дојдат и да пеат пред македонската...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Заев од средбата со врвот на Светската шаховска федерација: Шаховската федерација на Македонија ја има поддршката од Владата за организација на идните меѓународни шаховски...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев прими делегација на Светската шаховска федерација (FIDE) предводена од претседателот на...
- Advertisement -spot_img