January 25, 2021, 9:19 pm

приведување

Пpивeдeн kpиминaлeц бapaн co пoтepницa

Вчера во 18.45 часот во скопското село Црешево, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка по судска наредба, го привеле Д.Н.(42) од селo Брњарци, скопско. Тој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година. Уапсениот бил спроведен...

Русија и САД paзбиja kpиминaлнa мpeжa: 3aплeнeтo гoлeмo кoличecтвo нa kokaин, пpивeдeни нeкoлкy лицa

Во заедничка акција, Федералната служба за безбедност на Русија и Управата за борба против наркотици на САД откриле криминална мрежа која шверцувала кокаин од Јужна Америка во Русија и Европа. Во акцијата запленети 330 килограми кокаин, чија вредност се проценува...

Paзpeшeн coвeтникoт нa Груби кoj бeшe пpивeдeн пopaди пoceдyвaњe дpoгa

Познатиот албански пејач, Шпат Касапи е разрешен од позицијата советник за култура и општество на првиот вицепремиер Артан Груби, откако во медиумите беше објавено дека кај него била пронајдена дрога, брифираат извори од вицепремиерскиот кабинет за Канал 5. Касапи, кој е познат пејач,...

Не ce пpидpжyвaл дo мepкитe: Зaтвopeн yгocтитeлcки oбjeкт вo Тетово, coпcтвeникoт пpивeдeн

Сопственик на угостителски објект во Тетово синоќа бил приведен бидејќи неговиот локал работел по дозволеното работно време. „ Полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Д.П(28) од Тетово, чиј угостителски објект во Тетово работел по дозволеното време и...

Пpивeдeн битолчанец: Пpoнajдeнa дpoгa вo нeгoвиoт дoм

Од Министерството за внатрешни работи известија дека на 21.12.2020 во 21:20 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода В.К.(32) од Битола затоа што при преглед во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени...

Пpивeдeн маж од Кочани: Bo нeгoвиoт дом пpoнajдeни нaд 600 пиpoтeхнички cpeдcтвa

Полицијата приведе 56-годишен маж од Кочани кај кого биле пронадени петарди, огномети и други пиротехнички средства. Според информациите на МВР, вчеравечер во 20.50 часот, полициски службеници го привеле З.Р.(56) од Кочани. Претходно, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени...

Пpивeдeни чeтиpи лицa вo Скопје: Пpи извpшeн пpeглeд кaj нив билa пpoнajдeнa mapихyaнa

На 09.12.2020 во 22.10 часот на подрачје на општина Кисела Вода од полициски службеници од СВР Скопје од слобода се лишени четири лица: М.Т.(29), Б.Ј.(28), Ф.Л.(21) и В.М.(23) сите од Скопје бидејќи при контрола над патничкото моторно возило управувано од...

Пpивeдeн kpиминaлeц oд Скопје бapaн co пoтepницa

Денеска (08.12.2020) во 09.00 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка - Отсек за потраги го привеле Д.Т.(32) од Скопје, кој се барал со потерница од Казнено-поправна установа Затвор - Скопје, осуден на казна затвор од две...

Не ce пpидpжyвaл cпopeд мepкитe: Coпcтвeник нa pecтopaн вo Тетово и 14 дeвoјки пpивeдeни

Министерството за внатрешни работи информираше дека од страна на полициски службеници од СВР Тетово, вчера при контрола на угостителски објект на ул.„Браќа Миладинови“ во 22:30 часот, сопственост на 52-годишниот З.А. од Тетово, било констатирано дека објектот работи и во...

Хaoc во Минск: Пoвeќe oд 300 дeмoнcтpaнти пpивeдeни нa пpoтecтитe

Белоруската полиција соопшти дека стотици демонстранти се приведени во неделата во Минск на протест против претседателот Александар Лукашенко. „Повеќе од 300 лица беа приведени во Минск под обвинение за кршење на законот за масовни собири“, објави полицијата, пренесува ТАСС. Според полицијата...
- Advertisement -

Latest News

Што се случува?: САД распореди мaринци во Норвешка, во близина на руската граница

Бројот на американски војници се зголемува во Норвешка, во непосредна близина на руската граница. Околу илјада маринци пристигнаа тука...
- Advertisement -