принц филип

Дeнecкa ќe бидe пoгpeбaн coпpyгoт нa кpaлицaтa Елизабета, пpинцoт Филип

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на британската кралица Елизабета Втора, ќе биде погребан денеска попладне во кралската крипта на замокот Виндзор во кругот на семејството поради ограничувањата наметнати како дел од борбата против коронавирусот. Погребот ќе започне во...

Би-Би-Си дoбил 100.000 жaлби зa извecтyвaњeтo зa cmpттa нa пpинцoт Филип

Би-Би-Си добил 100.000 жалби од гледачите за известувањето по повод смртта на војводата од Единбург. Корпорацијата во петокот веднаш го расчисти дневниот програмски распоред откако беше објавена веста дека принцот Филип почина на 99-годишна возраст. Сапунската опера „Истендерс“ и финалето на...

Taжни вecти вo Велика Британија – пoчинa бpитaнcкиoт пpинц

Кралското семејство објави дека денеска почина сопругот на кралицата Елизабета Втора, принцот Филип, војводата од Единбург. -Со длабока тага нејзиното височество кралицата ја објавува смртта на нејзиниот сакан сопруг, неговото кралско височество принцот Филип, војводата од Единбург. Неговото кралско височество...

Пpинц Филип имaл oпepaциja нa cpцe: Ocтaнyвa вo 6oлницa – oвa ce дeтaлитe

Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, беше опериран и ќе остане во болницата. Според британските медиуми, повикувајќи се на најавите на Бакингемската палата, принцот претрпел интервенција на неговото срце и сè поминало добро. – Војводата од Единбург вчера имаше...

Пpинцoт Филип зaвpши вo 6oлницa

Војводата од Единбург, принцот Филип, e хоспитализиран во болницата Кинг Едвард Втори во Лондон, пренесува Би-би-си. Сопругот на кралицата Елизабета Втора е примен во болница откако било утврдено дека се чувствува лошо, а како што се наведува, бил хоспитализиран...

Кралицата Елизабета и принцот Филип ја пpимиja вakцинaтa пpoтив Koвид-19

Британската кралица Елизабета (94) и принцот Филип (99) ја примија вакцината против Ковид-19, соопшти денеска Бакингемската палата. Кралската куќа, која ретко открива детали за здравствената состојба на кралската двојка, соопшти дека кралицата одлучила информацијата да биде објавена за да се...
- Advertisement -

Latest News

Уkpaдени pecпиратори во Шведска, преку Косово завршиле во Хрватска

Полициската станица на Медвеќак во Хрватска започна кривична истрага против млад човек (25) кој е осомничен дека набавил 24...
- Advertisement -