October 20, 2021, 6:38 pm

прислушкување

Камшикарот Русковска и нејзината опрема за прислушкување, и зошто Јанушев доби „честитка“ од ОЈОГОКК

Секој обид да се предизвика концентрацијата на моќ во рацете на шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска, завршува со корективна одмазда врз оној кој се обидел да ја предизвика обвинителката на отчетност и...

Сноуден: Бајден уште од почетокот е длабоко вмешан во ckaндалот со приcлушкување на европските лидери

Данската тајна служба ѝ помогна на Американската агенција за национална безбедност (НСА) да ги шпионира европските лидери, откри заедничка истрага на европските медиуми, а претседателот на САД Џо Бајден, бил добро информиран за тоа, рече Едвард Сноуден. Меѓу шпионираните лица...

Јанев потврди: Прислушкување имаше, целата држава е во xaос

Дискредитираните шефови на безбедносните служби ќе бидат отпуштени, или барем отстранети од работните места, рече привремениот премиер Стефан Јанев во интервју за БНТ откао ги потврди шпекулаците за скандалот за прислушкуваните политичари. Тој додаде дека ќе се избере ново...

Афepa со приcлушкување во Црна Гoра: Tајната служба нeлeгално ја следела опозицијата, новинарите и јавните лица

Црногорскиот вицепремиер Дритан Абазовиќ изјави дека црногорската тајна служба незаконски следела опозициски политичари, новинари и други лица од јавната сцена, а како налогодавач го посочи поранешниот директор на Агенцијата за национална безбедност, Дејан Перуничиќ. Абазовиќ, кој е одговорен за безбедносниот...

СЈО го нема, ckaндалите продолжуваат: Ленче Ристовска и Обвинителството криеле извештаи од Израел за следење и приcлушкување

Станува се појасно зошто пред повеќе од три години обвинителката Ленче Ристовска од тогашното СЈО од судот барала практично исклучување на јавноста односно новинарите да не објавуваат детали од судењето за случајот “Таргет – Тврдина”. Продолжението на судењето за овој...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Нелоски до Каевски: Поpaзот на локалните избори е поcледица на неработењето и лошите политики на власта, СДСМ мора да излезе од матрицата на apoганција...

Првиот круг од локалните избори евидентно покажа дека власта повеќе ја нема поддршката од граѓаните и дека граѓаните се...
- Advertisement -spot_img