December 6, 2021, 7:19 am

пристаниште

Гoлeмa зaплeнa нa пpиcтaништe вo Aтинa: Bo кoнтejнep oд Гвaтeмaлa вo вpeќи зa кaфe oткpиeни нaд 350 килoгpaми kokaин

Во контејнер со легална пратка со вреќи со кафе од Гватемала, на атинското пристаниште Пиреас биле откриени и запленети 351 килограм и 725 грама кокаин, спакувани во 298 пакувања, јави дописничкаа на МИА од Атина. Како што соопштија од грчката...

(Видео) Готвач виновeн за пожapoт во кој изгopea неколку луксузни јахти во Хрватска

Вчера во хрватското пристаниште Каштела избувнал огромен пожар, во кој изгореле пет бродови, а 18 од нив биле оштетени од пожар. Едно лице е полесно повредено, а штетата, со оглед на тоа што станува збор за луксузни бродови, е огромна,...

(Видео) Гoлeм пoжap избyвнa нa пpиcтaништe вo Хрватска – Изгopea пeт jaхти и пoмaли бpoдoви..

Голем пожар избувнал вечерва во пристаниште во марината Каштела, во Каштел Гомилица на хрватското приморје, каде што изгореа пет јахти и помали бродови. Според првичните информации, пожарот избувнал околу 20.30 часот, а причина е човечки фактор. Во пожарот изгореле пет јахти, нема...

Kpeaтивнo: Bo кoнтejнep co бaнaни пpoнajдeни 100 килoгpaми kokaин нa aтинcкoтo пpиcтaништe

На атинското пристаниште Пиреас, во внатрешноста на контејнер полн со банани биле откриени и запленети 100 килограми кокаин, распределен во 90 пакувања, објавија грчките медиуми. Според „Катимерини“, контејнерот пристигнал од Еквадор, а атинското пристаниште била крајната дестинација на товарниот брод. Кокаинот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...
- Advertisement -spot_img