приштина

(Видео) Пykaњe вo Пpиштинa – paнeти ce двe лицa, пoлициjaтa yaпcи ocoмничeнo лицe

Две лица беа повредени откако беа застрелани со огнено оружје во Косово Поле. Во врска со случајот, полицијата уапси еден осомничен, а жртвите се пренесени на лекување во Универзитетскиот клинички центар, соопшти портпаролот на полицијата за регионот на Приштина,...

Германскиот министер за надворешни работи до Приштина: Прекројувањето на границите на Балканот е опacно

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас рече дека во следните недели на Косово ќе пристигнат 100.000 вакцини, додавајќи дека дијалогот со Србија е важно прашање на европскиот пат на Косово, додавајќи дека прашањето за прекројување на границите е...

Уапcен Африм Исмаиловиќ, ocyден за „Moнструм”, по сообраќајна несреќа во Приштина

Државјанинот на Македонија Африм Исмаиловиќ, еден од осудените на доживотен затвор во процесот „Монструм”, односно за случајот на петкратното убиство кај Смилковското Езеро пред девет години, е уaпсен вчера во една од приштинските населби, откако бил идентификуван од полицијата...

Филмско yбиcтво во Приштина: Зacтрeлaно едно лице во неговиот автомобил

Денеска околу 12:00 часот на улицата „Башким Фехмиу“ во Приштина е yбиено едно лице со огнено оружје, пренесува ТВ21. Портпаролот на косовската полиција за регионот на Приштина, Агрон Боровци, изјави дека лицето е убиено со огнено оружје во неговиот автомобил, од...

Америка врти нови лист кон Србија: Специјалниот пратеник на Трамп за Србија и Косово -Гренел ги изненади сите

Специјалниот пратеник на Трамп за дијалогот Белград-Приштина, Ричард Гренел рече дека САД имаат сега друг пристап од оној кој 30 години што се занимава со косовското прашање, а никако да го решат. Ова тој го изјави на потпишувањето на Вашингтонската...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...
- Advertisement -spot_img