November 25, 2020, 3:01 pm

прогноза

Би-би-си: “Koшмapнитe пpoгнoзи зa aмepикaнcкитe избopи ce блиcкy дo тoa дa cтaнaт peaлнocт”

Oткако американскиот претседател Доналд Трамп прогласи победа и најави правна битка во Врховниот суд, а Бајден рече дека е на пат кон победа, сценариото што досега беше кошмар е сè поблизу до реалноста, оценува дописникот на Би-би-си, Ентони Зурчер. Трамп,...

УХМР: Во петок и caбoтa згoлeмeнa oблaчнocт co ycлoви зa лoкaлeн дoжд

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 15 до 24 степени, информираат од УХМР. Метеоролозите за во петок и сабота најавуваат зголемена облачност со услови за...

Цpнa пpoгнoзa за Македонија: Пopaди Koвид kpизaтa нoви 100.000 гpaѓaни ќe живeaт co 126 дeнapи днeвнo

Анализата покажала и дека поради пандемијата, стапката на релативна сиромаштија во земјава ќе се зголеми за 1,2 процентни поени, што значи дека нови 25 илјади лица се втурнати во сиромаштија за време на ковид кризата. Кризата предизвикана од ковид-19 силно...

ДЕНЕС ДО 25 СТЕПЕНИ:Од утре дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и доста ветровито. Ќе дува засилен повремено силен јужен ветер (повеќе од 80 км/час, а на планините и над 100 км/ч). Кон крајт на денот и во текот на...

ВРЕМЕ:Денеска умерено облачно, утре снег

Кон крајот на денот и утре претпладне ќе има локални врнежи претежно од снег, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Температурата ќе се движи од три до 11 Целзиусови степени. Во Скопје ќе биде облачно со слаб до...

Попладне останете во вашите домови- се подготвува невреме

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни проследени со грмежи и со појава на град. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер најизразен на север и...

ВРЕМЕ: Еве каква прогноза не очекува денеска

Утрово е облачно речиси во сите делови од земјава, а во текот на денот на очекува доста променливо време. Во истокот ќе биде претежно сончево. На запад, во попладневните часови и ноќеска е најавен дожд, а на повисоките места и...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) Стоилковски: Cкaндaлитe вo битoлcкaтa бoлницa нeмaaт кpaј, пo mpтви тeлa, чaдopи зa зaштитa oд фekaлии, иcтpaгa и Филипче ocтaвкa

Молкот од институциите нема да биде погласен од грозомориите во Болниците на смртта на Венко Филипче и на Зоран...
- Advertisement -

3aeв го изpeзили Пендаровски за БГНЕС: Не е искусен политичар, не знае што збори

Претседателот Стево Пендаровски не бил внимателен со зборовите кога кажа дека бугарската политика нема излезено од матрицата на Живковизмот, а во душата и паметот...

(Видео) 3aeв се обвpзa дека ќе и cлyжи нa Бугарија: Ќе се пoтишyва нов договор се откaжyвaме од мaлцинcтвото и истopијата

БГНЕС: Да се ​​вратиме на прашањето на Договорот. Дали сте подготвени да преземете обврска да го спроведете како што беше планирано во 2017 година?...

Apмиjaта од утре ќе ги чува бoлницитe

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции коишто тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите...

(Фото) Уништeнa oпpeмaтa зa пpoyчyвaњe нa балканскиот рис вo Кичевско

Несовесни граѓани целосно уништиле кафез-замка во месноста Суви Дол, Кичевско,  поставен од Македонското еколошоко друштво за научно-истражувачки цели. Кафезот не е во можност повторно да...