September 24, 2021, 8:22 pm

промена

Три девојки дознале дека се во врска со ист дечко – дошле до генијала идеја која им го променила животот

Велат дека животот ги пишува најдобрите романи, а оваа приказна пред нас го докажува тоа. Морган Табор е млада Американка која преку социјалните мрежи дознала дека момчето со кое била во врска ја изневерува веќе една година. И тоа не...

Конечно разладување – од утре не очекува пороен дожд

Од утре попладне се очекува промена на времето со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално можна е појава на невреме со пообилен пороен дожд, силни електрични празнења, град и силен ветер со над 80 километри на час. Синоптичарите препорачуваат...

Гoлeмa пpoмeнa нa Tвитep: Кoмпaниjaтa oдлyчи дa ja избpишe oвaa oпциja

Твитер воведе популарни „приказни“ по примерот на Фејсбук и Инстаграм и ги нарече Fleets. Но, сега се збогува со нив. Твитер донесе одлука дека ќе ги исфрли од употреба до крајот на овој месец. Проблемот е што малку корисници ја користат...

Гoлeмa пpoмeнa вo HATO пpeд caмитoт

Лидерите на НАТО денеска ќе ја прошират примената на клаузулата за колективна одговорност, односно член 5 од основачкиот договор на НАТО „сите за еден, еден за сите“, така што членките на Алијансата се подготвени да одговорат на вселенските напади,...

Пpoгнoзa нa УХМР: Пpoмeнa нa вpeмeтo oд пeтoк, згoлeмeнa o6лaчнocт и пoниcки тeмпepaтypи

Топлото време ќе се задржи уште утре, а од петок метеоролозите најавуваат промена на времето и заладување. -Утре ќе се задржи сончево и ралативно топло време. Од петок ќе има зголемување на облачноста, а во сабота промена на времето. Поради...

Boлјaтa на жената се става на пpвo мecтo: Пpoмeнa нa 3aконот за a6opтyc

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, денеска беше во посета на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство по повод адаптиран нов простор за Дневната болница и салата за киретажа. „Изминатите месеци интензивно работевме за да се опреми и оспособи една...

Циkлoн ce движи кoн Мaкeдонија: Ни пpeтcтoи гoлeмa пpoмeнa нa вpeмeтo, не е иcклyчeнo дa пaднe и пpвиoт cнeг

Денес времето во државава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локален дожд, ќе има услови и за појава на грмежи а ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималните дневни температури ќе се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cилен зeмјотрес ја погoди Алјаска

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Еидак во сојузната држава Алјаска, објави...
- Advertisement -spot_img