January 23, 2021, 7:21 pm

прослава

Медиумите во Грција ги затворија угостителите – сите под клуч за празниците

За Божиќ и нова година, односно на 24, 25 и 31 декември и на 1 јануари 2021 година, затворени ќе бидат рестораните што функционираат во рамките на хотелите во Грција, а за гостите ќе биде достапна само услуга во...

Прославата на Бигорски по повод 1000 години од оcновањето ќе се одpжи под посебен пpoтокол

Свештената Бигорска Обител, попладнево објави дополнително соопштение за прославата на големиот јубилеј 1000 години од основањето на манастирот што ќе се одржи в недела на 18 октомври. – Возљубени пријатели на Свештената Бигорска Обител,ве известуваме дека поради зголемениот број случаи...

(Видео) Зa мнoгy гoдини: Вo нeдeлa Бигopcкиoт мaнacтиp ќe пpocлaви 1.000 гoдини од ocнoвaњeтo

Централната прослава в недела ќе почне во 9:00 часот со Божествена архијерејска литургија, со која ќе чиноначалствува Неговото блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан. Во недела, на 18 октомври, ќе биде одржана главната и централна прослава на великиот...

(ВИДЕО) Невиден спектакл и баклијада на Тумбе Кафе: 35 години Чкембари

Невиден спектакл и баклијада на Тумбе Кафе 35 години Чкембари
- Advertisement -

Latest News

Кoгa пpeмиepт ти гo чyвa гpбoт, нeмaш гajлe: Лoвџиja имaл cpeдбa co Заев, a ceгa ce фaли co y6иeн дивeч

Член на раководството на Ловечката федерација кој во октомври имал средба со премиерот на социјалните мрежи заедно со други...
- Advertisement -