October 28, 2021, 6:29 am

пустош

(Видео) Eдна oд нajcилнитe бypи вo иcтopиjaтa нa CAД – уpaгaнoт Идa ocтaви пycтoш, пoвeќe од милион дoмoви ocтaнaa бeз cтpyja

Повеќе од еден милион домови во американската сојузна држава Луизијана останаа без струја, додека во предградие во близина на Батон Руж едно лице загина во налетот на ураганот Ида. Ураганот предизвика значителни штети и поплави во целата држава, предизвикувајќи...

Во Пeхчевo oстанaa сaмo cуви грaнки

Пожарот во Пехчево на некои места е уште активен, а овие фотографии сведочат за пустошот што остана по гаснењето на пламените јазици кои вчера го зафатија овој дел од Македонија. Сите фотографии погледнете ги ТУКА.

Бурата Бела пустоши и низ Велика Британија: Илjaдници дoмoви ocтaнaa бeз cтpyјa

Бурата „Бела“ со ветрови од 170 километри на час и силен дожд, денеска погоди делови на Велика Британија, предизвикувајќи нарушување на железничкиот сообраќај. На островот Вајт е регистрирани се удари на бурата од 170 километри на час, додека делови од јужниот брег на Англија и Северен...

(Фото+Видео) Уpaгaнoт во Грција ocтaви пycтoш зaд ceбe, фapмepитe cпacyвaaт зapoбeни живoтни

Две лица загинаа, а едно е исчезнато во невремето што предизвика поплави во централна Грција. Ураганот ги опустоши островите во Јонското Море, како и регионот Кефалонија. Утрово споделено е видео на кое може да се види поплавениот регион и фармери...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...
- Advertisement -spot_img