пушење

Нов Зеланд мoжe цeлocнo дa гo зaбpaни пyшeњeтo зa poдeнитe пocлe 2004 гoдинa

Нов Зеланд разгледува серија мерки насочени кон забрана за пушење, вклучително и радикална иницијатива со која ќе се забрани продажба на тутун на цела генерација. Со новиот национален акциски план Нов Зеланд сака постепено да ги зголемува законските старосни граници...

Oфициjaлнo: Во Милано oд дeнecкa e зaбpaнeтo пyшeњe нa jaвни мecтa

Од денеска областа на градот Милано станува зона за непушачи на јавни места, јавија италијанските медиуми. Градските власти одлучија да забранат пушење на автобуски постојки, во паркови, стадиони, гробишта и области каде што сопствениците ги носат своите кучиња. Одлуката е донесена...
- Advertisement -

Latest News

Boнpeдно издaниe „Teшки Myaбeти“ вечepва вo 21:00 чacoт

Следете го вечерашното вонредно издание на „Тешки Муабети“ на Инфомакс во 21:00 часот. Тема на вечерашната емисија ќе биде протестот...
- Advertisement -