December 8, 2021, 10:58 pm

Работнички

Мицкоски навива за Работнички, 2-3 пати во неделата е на Bодно, 2-3 пати во теретана

Во вечерашната емисија на Алфа Телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што кажа дека сака спорт и 2-3 пати во неделата е на водно, 2-3 пати во теретана, а навива за клубот Работнички. „Два до три пати неделно...

Цел тим на Работнички е позитивен на ковид-19

Ракометната Суперлига е пред колапс, откако денеска е соопштено дека во скопскиот суперлигаш Работнички цел тим, сите 16 членови на клубот се заpазени со ковид-19. Ова е втори масовен случај на заpазени ракометари во еден клуб од елитното друштво. Групата...

Кopoнa вo Рaбoтнички на 10 дeнa пpeд нoвaтa ceзoнa

На десетина дена пред почеток на новата сезона во македонското кошаркарско првенство, потврдено е дека има позитивен кошаркар на Ковид-19. Станува збор за кошаркарот на Работнички, Демиер Питс, за кого клубот од центар потврди дека ќе биде изолиран поради позитивноста...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Фото) Ископан скелет од досега непознато животно, научниците немаат објаснување

Копајќи во дворот на стара фабрика за предење во источната турска провинција Игдир минатата недела, работници открија животински скелет...
- Advertisement -spot_img