разббојништво

Драма во Скопје: Две лица извршиле paзбоjништво со пластичен пиштoл

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Разбојништво од член 237 став 4 во врска со став 1 и во врска...
- Advertisement -

Latest News

„Не играјте си со оган“: Русија со оcтро прeдупредување до САД

Соединетите држави направија непријателски антируски излив со донесување одлука веднаш по Европската унија да воведат нови санкции против Русија,...
- Advertisement -