December 5, 2021, 8:54 am

разбојнички кражби

Уапceн maлолетниk од Кавадарци поради шест paзбojничkи kpaжби

Полициски службеници од СВР Велес – ОВР Кавадарци, вчера лишиле од слобода малолетник, кој на подрачјето на Кавадарци извршил шест кривични дела – разбојнички кражби, тешки кражби и кражби, главно извршени во куќи, информираше денеска за МИА Верољуб...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Словенечкиот вицепремиер за економски развој Почивалшек во Скопје на средба со Бектеши

Вицепремиерот и министер за економски развој и технологија на Република Словенија, Здравко Почивалшек денеска ќе престојува во официјална посета...
- Advertisement -spot_img