September 26, 2021, 3:49 pm

ракија

Лековит чај и ракија од рузмарин, ги влече сите воспаленија од телото

Рузмаринот (Rosmarinus officinalis) е повеќегодишно растение кое расте на Медитеранот, пред се во Шпанија, Италија, Франција, Грција и Египет, а денес е присутно во целиот свет. Својата голема популарност ја стекнал уште во 8 век. Ова диво ароматично растение...

Дoбpo e: Дoктop кoj ja пpимил pycкaтa вakцинa cмиpyвa – Moжeтe дa пиeтe, нo caмo eднa-двe чaшки paкиja

Српскиот доктор Сергеј Бољевиќ кој живее во Москва и кој меѓу првите ја примил руската вакцина „Спутник 5“ вели дека таа е стопроцентно сигурна и безбедна и оти проценките се дека наскоро маските воопшто нема да бидат потребни. Тој вели...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пpoбоден затвopeник во Идризово

На 25.09.2021 во 14.54 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека осуденикот Н.И.(25) од Скопје...
- Advertisement -spot_img